1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon balıkları yeşil su?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 5 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba japonlar hakkında araştırma içerisindeyim bir çok site geziyorum. Gezdiğim sitelerde japon balıkları akvaryumu yada havuz biçiminde tanklarda yeşil su var , kafama takıldı acaba neden yeşil su?.Japon balıklarının gelişiminde faydasımı var ? yoksa direk güneş ışığına maruz'mu kalıp su yeşile dönüyo, bunu anlamış değilim varmı fikri olan? resimlerde görüldüğü gibi genelde yurt dışında besleyenler ve japonya sitelerinde bu yeşil su mevcut..

2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Japon balıkları yeşil su?

Güneşten dolayı oluşan yosunlar. Benim havuzlarda da oluşur. Her yaz girişi temizlerim, yaz bitene kadar yemyeşil olurlar.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Yorumun için teşekkürler abi. Bu yosunların kesin bir faydası var bu japonlara çözücem bunu:D

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Bencede güneşten dolayı su yosunlanmış, ama yosunun bir faydası var mı onu araştırmak lazım.

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Hayla japon balıkları ve yeşil su peşindeyim araştırma yapıyorum. Bir çok resim buldum çoğu yeşil su var bir yararı bunuda çözücem. İşde bir japonya sitesinden resimler bir yararı olmasa neden temizlemesinler bir zararıda yok demekki böyle tutuyolar tabi bunu iyice öğrenmek lazım. Japonya ranchu yarışmalarına katılan Suzaka, Zhang Xiaolin adlı kişilere mail cektirdim japonca bilen bir arkadaşa umarım ilgilenirler olmazsa arıcağız:D bakın bu resimlerdeki suda yeşil.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Rotifer ilk bu havuzlarda görülmüştür ve ilk başlarda asalak olarak algılanmış ve mücadele edilmiştir ama sonra Rotiferin çok besleyici bir plankton olduğu anlaşılmış ve ticari satışları başlamıştır. Yeşil suyu tatlı suda oluşturmak pek zor değildir. Bir kap içerisine muz kabuğu, elma, kivi ve ekmeklik hamur eklenir güneş altına bırakılırsa yeşil su kolayca oluşur.

alper5959 bunu beğendi.
  7. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Yav Temel ağbi sen amma bilgilisin bu konuda vallaha bravo ya takılan bir konuyu çözmesen bizde azcık meraklansak ama senin için rahat etmez :F

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Temel abi çok teşekkürler bendemi yapsam acaba :D

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hiç sorma kızıyor arkadaşlar da bana bırak abi yazışsın gençler ve birbirlerine tecrübe aktarsın diye. Sazan gibi dalıyorum bazen haklısın. Yürüyün bakalım neler çıkar ortaya. Kırmızı çizgiyi aşmadan deneyin arkadaşlar, aklınıza yatan ve araştırmanız sonucu bundan bir halt çıkar dediğiniz yerde deneyin görün. Görün ve yazmaktan çekinmeyin biri ters laf eder diye. Ters laf eden arkasına baksın ve o düzende olan alışıla gelmiş yerlerde takılsın.:basardim:

Yasin K. bunu beğendi.
  10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Yok be ağbi ne sazanı esrafurullah.Bu yeşil planktonlar sadece canlı doğuranlar için yararlı besin kaynağı dimi ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayır bildiğim kadarıyla bir çok türün larvasını bunlarla besliyorlar. Hatta besin için üretilen balık havuzlarında kullanılıyor.

alper5959 ve ZeRo-x7 bunu beğendi.
  12. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Emin değilim ama düşüncem balıklar uzun süre yaşıyınca yosunlarda kolayca oluşuyor.Baş edemeyince uğraşmıyorlardır bence

13. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Temel abi bu karışımı yapıp oluşan yosun veya plankton,bunu ayrı bir kapta yetiştirsek elle tutulacak,toplayıp balıklara verilecek kadar olurlar mı?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sandığın kadar kolay değil ve hacmin önemi vardır. Yeşil su oluşumlarında artemia larvaları güzel gelişir örnek olarak. Planktonları sudan ayırmak zor iş. Değmez bence.

15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Güzel bir soru:D

16. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Artemiaları bu suda yetiştirirsek daha besleyici olur o zaman.Bu arada tam olarak nasıl yapılıyor bu yeşil su onu da yazarmısın..

17. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan

Akvaryumda oluşan yosunun sadece vatozlara faydası oldugunu biliyorum onun haricinde hiç bir balıga faydası yoktur ve oldukca kötü bir görünümdür :D Bence 2 tane vatoz balıgıyla bu sorun cözüle bilir ve güzel bir dip cekimi birde 3/1 su tazeleme iyi olcakdır. :) dikkat dinlenmiş su ve su degerinin ölcülmesini tavsiye ederim. Saglıklı balıklar.

Sayfayı Paylaş