1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon balıklarım birbirlerini dürtüyor.

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ft25 tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar benim bir japon balığım var ve diğer balıkların vücutlarını ve kuyruklarını dürtüyor.Sizce bir sorun olur mu?(Dürten balığımın cinsini bilmiyorum vücudu bembeyaz ve gözlerinin beyazı görünmüyor(yani simsiyah)).(Acil cevap verilirse sevinirim.).

2. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Yardım edecek kimse yok mu? mız mız:gif

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Resim eklersen yardımcı olabiliriz. Bu şekilde yardımcı olabileceğimizi zannetmiyoruz. O belirsiz türü bilmemiz lazım.

4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Erkek japon balıkları çiftleşme dönemlerinde dişilerin karın bölgelerini burunları ile dürterler ve bu taciz bir süre devam eder japon balığından yavru almış biri olarak tecrübe ile sabittir.

5. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer

Diğer japonunuzla uğraşan balığınızı yeni mi aldınız.

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Evet, o balığı 1 ay önce aldım.Yem alma zamanlarında diğer balıkları kovalıyor ve bir türlü rahat vermiyor.Normal zamanlarda da dişi balıklarımı dürtüyor(akvaryumda başka balık yok sadece 3 adet) ve turuncu balığımı arada bir bir yere sıkıştırıp karnına vuruyor ve diğer balığıma bu işlemi en fazla yem alma zamanında yapıyor.Balıklarım daha yeni 1 yaşına girdi.Sizce nedeni nedir?

7. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu

Ben tek bir japon balığı besliyordum.Yanına birde teleskop aldım.Birbirlerini çok dürttüyorlardı.Birbirlerini dürterken teleskop balığımın yüzgeçi ters döndü.Yan yüzmeye başladı ve öbür tarafını kullanamıyordu.Ben hemen onu akvaryumdan ayırdım 3 gün sonra düzeldi ve eski haline döndüğünde akvaryuma koydum.O günden beri birbirlerini dürttmüyorlar. kıvır:gif

Sayfayı Paylaş