1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balıklarım Dibe Çöküyor

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Osmanlı153 tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Osmanlı153

Osmanlı153

İsim:
    muhammet furkan
    Yardım edin lütfen.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba, öncelikle Portala hoş geldin.
    Akvaryumunun tanıtımını yapıp balıkların fotoğrafını çekersen yardımcı oluruz...

3. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Bize bilgi vermelisiniz.Mesela akvaryumda filtre varmı?Varsa kaç lt/h? Akvaryum kaç litre?

4. Osmanlı153

Osmanlı153

İsim:
    muhammet furkan
    HOŞ BULDUK resim çekemedim ama 100 lt 2 japon var ısıtıcı var 27 dereceye ayarlı havalandırma var filreliyorda su temiz

5. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Japon balığı için 27 derece biraz fazla, ısıyı düşürün en fazla 24 olabilir ama siz 22 ye ayarlayın.

Atila UYSAL

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Hoş geldiniz. Isi japonlar için fazla 22-24 arasina ayarlayin. Su değişimini nekadar zamanda yapiyorsun

7. Osmanlı153

Osmanlı153

İsim:
    muhammet furkan
    senede 1 kez

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    O halde o akvaryum suyunun tertemiz olması imkansız.Heleki dış filtre bile yoksa.Balıkların suyu senede 1 değil haftada 1 veya 2 haftada 1 temizlenmelidir.Bazı turlerde ise bu gunde 1 olarak ayarlanmıştır.Ayrıca ısında bence çok.27 derece yerine 20-22 dereceye ayarlamalısın.Japonlar sıcak suyu sevmez.Akvaryum hacmin guzel.Dibe çokup olmelerının sebebi fazla yem olabılır.Acaba japonlarınız 1 saat veya 1 gun araylamı olduler yoksa uzun zamanla mı?

9. Osmanlı153

Osmanlı153

İsim:
    muhammet furkan
    ölmediler dibe çöküp duruolar ben gelince hareket ediyorlar

10. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Yorulmuş olabilirler.Ani ısı değişimi olduysa şokta,Su değişimini akvaryum ısısına gore yapmadıysanız şokta olabilirler.Her 2side dipteyse sudaki nitrat oranı artmış olabilir.Senede 1 su değişimi yapılmaz.Haftada 1 yapılır.Derhal %30 su değişimi yapın.Suyu 2-3 saat bekletin(acil olduğu için)Daha sonra çeşmeden suyun sıcaklığını ayarlayın.20-22 derece olacaktır.Ardından dip çekimi yaparak suyu alın.Filtreyi biraz kısıp,ısıyı 22ye duşurun.

11. Osmanlı153

Osmanlı153

İsim:
    muhammet furkan
    Teşekkürler sağ olun.

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Senede bir kez su değişimi olur mu kardeşim yav o_O akvaryumun 100 litreymiş haftada bir yada iki haftada bir 20 Litre su al 20 litre dinlenmiş su koy Isıyı 22-24 e ayarla akvaryumunun bir fotoğrafını ekle görelim bakalım.

Alparslan bunu beğendi.
  13. mehmetali

mehmetali

İsim:
    mehmet ali yıldırım
    Yalnız bu formu okuduktan sonra japon balıklarının ne kadar dayanıklı oldugunu bir kez daha anladım.

Sayfayı Paylaş