1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Bebeklerimin yuvaları :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde FB07. tarafından 24 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. FB07.

FB07.

İsim:
    selin polat
    Japon Atın baş akvaryumundan görüntüler. Bakalım beğenecek misiniz ?

2. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Taban kumu bence uygun değil.Dere kumu olursa daha iyi.Balıklar sağlıklı gibi.

3. FB07.

FB07.

İsim:
    selin polat
    Teşekkür ederim yardımınız için.Bir kaç tane daha yüklemeye çalıştım ama yine yapamadım :) Tekrardan bir bakarsanız iyi olur.

İlk fırsatta dere kumu bakıcam :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraflarınız düzenlenmiştir. Mesaj editöründe bulunan 'Nasıl Resim Yüklerim' butonuna basarak fotoğraf yükleme konusunda destek sağlayan ve görsel tarif eden konuya ulaşabilirsiniz.

Kumunuzu ben de beğenmedim, çok tortu tutaacak bir yapısı vardır ve japon balıkları bolca atık çıkarır. Arka fon eklenmesi yine görüntüyü daha göze hoş gelen hale getirecektir. Filtre olarak şelale filtre kullanabilirseniz çok rahat edersiniz.

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Balıklar sağlıklı gibi.
    Bence de taban kumunuzu değiştirin. Çok daha güzel bir görüntüye kavuçacaktır akvaryumunuz.
    Şalele filtre konusu da yapılmal. İç filtreden daha çok seveceksiniz şelale filtreyi.
    Hem temizlemesi kolay hemde görüntüsü güzel.
    Saygılar.

6. cc286nc03

cc286nc03

İsim:
    YUNUS
    Bu akvaryumu kimse beğenmez malesef. Sizin ve balıklarınız için yapacaklarınızı sıralamak gerekirse

1- 5 kg midye kırığı kum alın (5 TL)
    2- akvaryum boyutlarına uygun şelale filtre (10-15 tl)
    3- Yapay bitkiyi çıkarın yerine japon balığına uygun Cryptocoryne usteriana (kripto bitkisi) alın (5-7.5 tl)
    4- Arkaya güzel bir fon alın (2-3 tl)

Toplamda 20-25 tl gibi bir masrafınız çıkar ama bunları yaptıktan sonra şu ankinden çok daha güzel ve seyirlik bir akvaryumunuz olur.

Sayfayı Paylaş