1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon hakkında

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ORGO tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Günaydın;
    Arkadaşlar sizinle birşeyi paylaşmak istiyorum.Benim 4 tane orta boy japonum var alalı 6-7 ay oluyorki bunün önceside vardır yani 1 yaşında japonlarım var.Kocaeli'ye geleli 3 gün oluyor.2 japonumda değişik hareketler sezdim.Geldiğimde bir japonumun karnı bayağı bir şişti sanki yumurta toplarmışçasına.Diğer japonumda habire altına anüs tarafına doğru vuruyor,hep beraber geziyorlar,sürtüşmeler vs vs.Yumurta dökeceği kanaatinndeyim ama emin olamıyorum,nasıl bir yol izlemeliyim?Bunlar dişi-erkek galiba ;)

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Japon hakkında

Orhan kardeşim biraz daha gözlem yap. En iyi kararı yine sen vereceksin. Karnı yemden dolayı veya herhangi bir rahatsızlıktan dolayı şişmemişse üreme yakındır diye düşünüyorum. Hayırlı olsun balıkların.

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Japon hakkında

Valla hocam akvaryumda fırıl fırıl dönüyor rahatsızlık yok,zaten yemleri saatleriyle veriliyor,hala anüs kısmına vurmaya devam ediyor ama bakalım..

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Japon hakkında

Dediğim gibi biraz daha sabret Orhan kardeşim. Sonucu hep beraber görelim.

5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Japon hakkında

Orhan erkek balığın dişi balığa karın altından burnuyla dokunama ve bu kovalama işi kur yapma ve doğum öncesi hazırlık işareidir. Ben daha önce japonlardan yavru almış biri olarak tavsiyem balıkları gözlemlemeye devam edin inşallah yumurtlama yakındır :heyo:

Sayfayı Paylaş