1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon tankım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Yasin K. tarafından 30 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Sıkıntılı hobi yıllarımın sonunda doğruyu buldum. 7 dişi 4 erkek 11 Japon ve 1 Vatoz'um ile gayet mutluyum. :) İnşallah beğenirsiniz. :)

H.Kaya.Gemlik., -doctore- ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Beğenmemek mümkün değil,balıklar gayet sağlıklı.
    Fakat japonlar çok iştahlı yemek yediklerinden dolayı iyi bir dış filtre olsaydı iyi olurdu,ve bunlar daha da büyüyecekler,akvaryum ufak gelecek...;)

-doctore- ve Yasin K. bunu beğendi.
  3. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Teşekkür ederim. Boyları gayet iyi 8-14 cm, bir avucumdan taşıyorlar. O en uzun hareketliyi 2 elimle tutuyorum. Birde dediğiniz gibi suyu çok çabuk kullanıyorlar, bende bakteri kültürünü bozmadan yaklaşık haftada değişim yapıyorum...

4. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Merhaba hayırlı olsun. Biraz dekor eklemesi iyi olur diyecem ama yüzme alan zaten kısıtlı. Aman temizliği ihmal etmeyin. Sağlıklı balıklar....

Yasin K., H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.
  5. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    teşekkür ederim. önceden dekor çoktu fakat temizlik ve içindeki su sirkülasyonu zor oluyordu şimdi akıntı da arttı temizlikte kolaylaştı :)

6. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

evet bu konuda çok haklısınız. birde bunları günde 3-4 öğün avuç avuç beslediğim için haddinden fazla dışkı ve diğer atık yükü oluşuyor akvaryumda. ölçüleri 100x40x50h tır. acaba nasıl bir dış filtre tavsiye edersiniz. önceden camdan kovadan vs yapıyordum fakat bu akvaryumun etrafında içinde dışında çok kalabalık olsun istemiyorum sadece su, kum ve balık düşünüyorum 2 hortum bile istemiyorum anlamışsınızdır sanırım:)

Alparslan bunu beğendi.
  7. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    birde bu akvaryum için bir kafa motoru taktım sizi takliden çapraz durup çok güzel dalga yapıyor. bunlar için bir sıkıntı olur mu acaba ? bugün su değişimi yaptım cam gibi duruyordu ve yüzey dalgalanması olunca denizde japon keyfi yaşadım :D

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balıkları yormuyorsa sıkıntı yok,balık yükü fazla olan ve filtresi güçlü olmayan akvaryumlarda sık su değişimi iyi olur...:)

9. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    yok balıklarda bir sıkıntı yok hatta daha hoşlarına gidiyor sanırım ki yerlerinde duramaz oluyorlar sanki güvercinin havada yaptığı oyunlar gibi yüzüyorlar :D sık sık değiştirmeye de çalışıyorum yalnız dış filtre kesin şart ne tavsiye edersiniz?

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Atman dış filtreler bence iyi...:)

11. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    model var mıdır tavsiye ettiğiniz sessiz tasarruflu ve çok çok iyi temizleyecek? malumunuz günlük bir avuç yem yiyorlar :D

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maddi durumunuza uygun en büyüklerinden alın veya sump yapın derim...;)

13. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    sanırım sump yapamam ama büyüklerden bakayım inşallah :)

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sumpu araştırıp düşün derim...:)

15. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    bugün alıcı gözüyle baktım da dış filtre için kayserili yapıyor yine yapacağını.. sanırım sump yapacağım yalnız akvaryum içi mi altı mı üstü mü bilemedim kafamda tasarlamaya çalışıyorum :)

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sumpun en kötüsü en iyi dış filtreden daha iyidir ve daha ucuza patlar...:)

Yasin K. bunu beğendi.
  17. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    aynen öyle bide söyle bir şey düşünüyorum eğer yapabilirsek akvaryum üstüne yukarıdan aşağı doğru gerçek şelale mantığı hem suyu havalandırma hem oksijenlendirme hem filtrasyonunu sağlama gibi işlevleri olsun hemde görselliği olsun diye, belki kaplumbağa bile koyabilirim bir kısmına yosunlar dekoratif kayalar karasal+ sucul bitkiler vs :) kafamda canlandıkça heyecandan pır pır ediyor kalbim :D böyle birşeyi 5-6 mm lik camdan oluşan akvaryumum üstünde taşır mı acaba ? çünkü akvaryum üstünde bir daha akvaryum ve bu ikisi bir paludaryum vs karma bişey oluşturacak hem sump hem kapak hem aydınlatmayı bu şekilde gizli gizli hallederim :D nasıl ? :)

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayal gücünün sınırı yok olursa güzel olur fakat taşır mı taşımaz mı kısmını iyi hesaplamalı...:)

Yasin K. bunu beğendi.
  19. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    onu nasıl hesaplayabilirim bir formülü var mıdır ?

20. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Yeni konu açıp kirlilik etmek istemedim en son hallerinde sonra benim yaramazlar aynı kadro ile biraz daha büyüdüler videoda karnını gösterdiğim turuncu japonum bir küçük cerrahi operasyon geçirdi ve yaklaşık 3 ayda yarayı tamamen kapatıp o renksiz bölgeyi tamamen pulla kapladı ama haliyle etkisi gitmiyor bilmiyorum ama sanırım iyi anlaşıyoruz iç filtre yetmeyince dış filtre kullanmak zorunda kaldım şelale çıkışıyla sürekli hava sağlayacak bir ortam yaptım 2 haftada istemesem de su değiştirmek zorunda kalıyorum genelde 2 öğün veriyorum her öğünde bir avuç dolusu pond ve dip yem yemekten ölecek kadar mutlu oluyorlar henüz acıkmamış hallerini video alıp paylaşmak istedim sanırım çok iyi bir video olmadı ama amaç balık göstermek iyi seyirler saygılar hürmetler..

Sayfayı Paylaş