1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon varyeteleri

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde atlantisprensi tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Bir zamanlar hastası olduğum japonların varyetelerini paylaşayım sizle. Eskiden bakar bakar bizim ülkemizde niye bu türler yok diye delirirdim. montz:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Japon varyeteleri

Şimdi var mı peki bu türler sence ?

3. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Japon varyeteleri

Abi özellikle ben bunlarda aslanbaş ile pandaya hastaydım. Ancak ne İstanbul'da ne başka bir yerde göremedim. Sanırım getirilmiyor Türkiye'ye. Sadece uzak doğuda mevcut herhalde.
    Şunların güzelliğine bakar mısınız sağol.gif

Bunları bulabileceğimi bilsem ayrı akvaryum açardım tropların yanına kıvır:gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Japon varyeteleri

Zaten ben de bu konuya dikkat çekmek istemiştim. Eskiden yoktu zaten ama halen yok. Gir bir akvaryumcuya 40 yıldır aynı türler gelir gider. Bu tür uzak Doğu'da inanılmaz değerli. Fakat adamlar yeni varyete peşini bırakmıyor. Daha doğrusu hobiciler peşini bırakmıyor. Biz de bu tür fanusta hobiye başlama aracından farksız. Doğruya doğru kaç kişi gördünüz bu tür üzerine tam anlamıyla eğilmiş ?

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Japon varyeteleri

Temel Abi Erzurumda inanmayacaksınız ama kışın bu türlerden az da olsa geliyor ama fiyatları 40-60 arası değişiyor.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Japon varyeteleri

Erzurumdaki akvaryumcuların birçoğunu dolaştım ama hiç bu türleri görmedim Furkan. .8.Sen Erzurumun neresindensin?

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Japon varyeteleri

Abi ben daha dün baktım.Ben Dadaşkentte oturuyorum.

8. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Japon varyeteleri

Ne yazık ki şanslı olunmuyor, şanslı doğuluyor. Tropheus olarak doğarsanız çok pahalı olduğunuz için inanılmaz ihtimam görürsünüz. En kaliteli yemler, en büyük akvaryumlar, en kaliteli sular... Ama betta, japon olarak doğduysanız mısırı koçanıyla yuttunuz demektir. Akvaryumla ilgilendiğini sanan bir sefih sizi alacak kendi etrafınızda bile zor döneceğiniz cam hapisnahelere (bazen fanus bile geniş kalıyor, bardaklara koyuyorlar.) kapatacak, tek yemle besleyecek, yem atmayı hayvana bakma sanacak, bunun ne gibi ihtiyaçları var diye ne soracak ne merak edecek. "Yemini atıyoruz ya daha ne" diyecek bir de haklıymış gibi. Ben hayvanlarıma bakarken (kuş, balık, kaplumbağa, hamstır, tavşan. Farklı dönemlerde besledim hepsini.) "EĞER Kİ BEN BUNUN İSTEKLERİNE CEVAP VERMEZSEM ÖBÜR DÜNYADA GELİR O DAR GÜNDE BİR SEVABI BİLE ARAYACAĞIM ZAMANDA HAKKINI BENDEN ALIR" diye düşünürüm. Peygamber efendimizin hadisidir:

Bir gün bir fahişe çölde su kuyusu ararken aradığı kuyuyu bulur ancak onun gibi çok susamış bir köpek kuyunun başına gelmiş aşağıdaki suya dil uzatmakta ancak içememektedir. O kadın kendinden önce dayanamaz ayakkabısını çıkarır kuyudan su alır ve köpeği sular. Allah sırf bu merhametinden dolayı ona merhamet eder ve cennetine koyar. Bir yerde de çok abid (çok ibadet eden) bir kadın bir kediyi odaya kapatır açlıktan ölmesine sebep olur Allah da sırf bu merhametsiliğinden dolayı ona merhamet etmez ve cehennemine koyar.

Dikkat etmek lazım. Kanape beslemiyoruz. Koy olduğu yerde dursun.

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Japon varyeteleri

Ben henüz kendini Japon balıklarına adamış bir akvarist daha görmedim hocam. Sebebi ise ''zor üretilen'' bir tür olması imiş...

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Japon varyeteleri

Temel abi beykozda var. Yanılıyorsunuz kavacıkda'da görmüştüm hatta ,ama bayağı pahalıydı saygılar:gif

...........................

Mesaj Düzenleme 4

11. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Japon varyeteleri

Ben adadım bayağı bir yavru almak için uğraştım ancak bunda yavru almakla iş bitmiyor. Cichlidlerdeki gibi kendi kendine renklenmiyorlar. Direk güneş ışığı vurması lazım. Yoksa yeşil yeşil kalırlar. Direk güneş ışığının vurması için de havuz lazım. Bizi biraz aşan bir durumu var yani.

Sayfayı Paylaş