1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japona geçiş.

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 1 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba öncelikle herkeze. Burdan çok bilgi öğrendim malawi yunus beslemeye karar vermiştim, 250 litrelik tankda yunus, besliyodum bir çok yavruda aldım:) japona geçmeye karar verdim damızlık yunuslarımı sattım, yavruları elimde onlarıda satıcam ilanım var zaten. İş yoğunluğu yönünden fazla ilgilene'miyodum çokda yavru alıyodum artık baş edemedim. Çok zevli ciklet beslemek ama uraşcak birazda vaktiniz olcak ben eziyet etmek istemem bu yüzden vazgeçtim. Aslında hep gönlümde japon vardır şöle türünün güzelliklerini yansıtcak japon akvaryumu bende beslemeye karar verdim. Şimdi üsdatlar bana yardımcı olcakdır sanırım? 100x50x50:250 litrelik tank uygunmudur?, nasıl bir akvaryum olmalı? dış filitre, iç filitre, ısıtıcı aklınıza ne malzeme gelicekse mevcut bende:) yardım ederseniz sevinirim. ..

2. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Cevap: Japona geçiş.

Yaşadıkları o küçük akvaryumlara nazaran 250 litrelik akvaryumunuz onlara çok iyi gelecektir. 250 litrede tabi ki dış filtre kullanmak iyidir. Japonlar durgun sularda yaşıyorlar sanırım bu yüzden iç filtreye gerek yok gibi. Takarsanız bile cama doğru veirirsiniz akıntıyı. Sıcağıda pek sevmiyorlar. Isıtıcıya gere yok yani. Buı arada ağızlarına kum alıp atmayı sürekli yapıyorlar ve bundan zevk alıyorlar gibi. Bu yüzden bende kesinlikle zeminde kumda bulunmalı :)

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Japona geçiş.

Merhaba,

Akvaryumunuz japonlar için uygun. Tabanda 2-4 mm kalınlığında kum tercih edebilirsiniz. Japonlar kumla uğraşmayı severler. Kaya gibi dekor genelde kullanılmaz. Ama isterseniz anubias gibi sert yapraklı 4-5 adet bitki koyabilirsiniz. Isıtıcıyı bağlamanızı öneririm. Sonuçta ısı problemi olduğunda bu balıkta canlı olduğundan beyaz benek problemi çıkacaktır.

Sayfayı Paylaş