1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japonları sağınca yumurta mantarlaşyor

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde aslan tarafından 11 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. aslan

aslan

İsim:
    aslan
    Ana tanktan alınmış ayrı bir akvaryuma önce erkeği sonra dişiyi sağıyorum tekrar erkeği sağıyorum..
    45 dk sonra yumurtalarda 2 siyah nokta beliriyor. 4-5 saat sonra hepsi beyazlaşıyor.
    sağımdan hemen sonra 5 lt ye 1 damla deep fix ekliyorum
    Acele yardım :)

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Cevap: japonları sağınca yumurta mantarlaşyo.........

Oksijen varmı ?

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
  4. falamaa

falamaa

İsim:
    falamaa
    Cevap: Japonları sağınca yumurta mantarlaşyor

Murat bey adamlar ne balıklar bakıyorlar..Biz resmen sazanlarla uğraşıyormuşuzda haberimiz yokmuş.:D

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Evet izleyince öyle düşündürüyo:) Çin ve japonya bu konuda çok gelişmiş alabilsekde keşke ordan alıp baksak.

6. falamaa

falamaa

İsim:
    falamaa

Ben bursa'da bulsam şöyle büyük damızlık altınbaş falan üretmeyi düsünü'yorumda nezaman baksam hep suriye japonu ve cok hoş durmayan japon balıkları görüyorum..oyuzden hic alasım gelmıyor.

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
  8. aslan

aslan

İsim:
    aslan

Ana tanktan alınmış ayrı bir akvaryuma önce erkeği sonra dişiyi sağıyorum tekrar erkeği sağıyorum..
    45 dk sonra yumurtalarda 2 siyah nokta beliriyor. 4-5 saat sonra hepsi beyazlaşıyor.
    sağımdan hemen sonra 5 lt ye 1 damla deep fix ekliyorum
    Acele yardım

arkadaşlar sağım yaptığım akvaryum 7,5 lt. ufak bir akvaryum ve hava taşı sürekli çalışıyor.
    deneyimli arkadaşlar bilir ki 4-5 saat sonra çıkacak olan yumurtalar kendini belli eder....

9. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Suyun sıcaklığı, havalandırılma miktarı da göz önünde bulundurularak, eğer yumurtaların mantarlaşıyorsa, büyük ihtimalle erkek sperm kalitesi ya kötüdür ya da erkek üretim için uygun değildir. Genelde yumurta bozulması/mantarlaşmasının en büyük nedeni spermdeki kalitesizliktir.

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Evde üretilen japonların renkleri nasıl oluyor? Ben , genelde renksiz olduğunu duydum , renklenmesi için güneş ışığının gerektiğini duymuştum.

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim :)

11. Akvaryumistanbul

Akvaryumistanbul

İsim:
    Birol BULDULAR

Merhaba;

Japon balıklarınızın yumurtalarının mantar olması çok doğal. nedenine gelince?

1. sağma yönteminde çok dikkatli olmalısınız elinizdeki herhangi bir bakteri vs sağma yöntemiyle suya bulaşa bilir.
    2. sağma yöntemini gerçekleştirdikten sonra yumurtaların olduğu yere baktopur veya mikofish dökseniz yeterli olur.
    3. havalandırmanız çok önemli yumurtaları fazla hareketlendirmeyecek yanı fazla hava vermenıze gerek yok.
    4. olarak nacizene fikrim sağma yöntemini uygulamayın.
    5,ısı 20 ve 22 derecede olması yavru ların daha hızlı yumurtadan çıkmasını sağlar.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  12. aslan

aslan

İsim:
    aslan

doğal olarak almayı düşünüyorum şimdi

13. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Aslan bey, doğal olarak nasıl almayı düşünüyorsunuz? paylaşırsanız belkide diğer arkadaşlarımızada fikir vermiş hatta belkide yol göstermiş olursunuz.

Sayfayı Paylaş