1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japonlarım yukardan aşağıya inmiyor?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde fatix26 tarafından 3 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bugün sabah yemlerini verdim, o zamandan bu yana aşağıya inmiyorlar. Yemlerini 12 saatte bir veriyorum. Hemen hemen 1.5 yem veriyorum. Bir tanesi arada bi aşağıya gidiyor akvaryumun bir ucundan diğer ucuna yüzüyor tekrar yukarı çıkıyor. Fakat öteki hiç aşağıya inmedi.

Japonlarımın yukarda durması kötüye bir işaret mi ? :(

Dipnot: Konuyu nereye açacağımı tam olarak bilemedim. Doğru bölüme taşınırsa sevinirim.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Japonlarım yukardan aşağıya inmiyor?

Fatih konuyu linki verdiğim bölüme açıp şablonu eksiksiz doldurursan diğer üyeler daha sağlıklı cevap verirler.

Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı

3. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

saol ismail abi..

4. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Bence senin akvaryumunun daha öncede yazmıştım sana bir an önce filitreye ve havaya ihtiyarcı var

5. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Evet, benim arkadaşlarım da öyle dedi fakat çarşıya gidicek vaktim olmuyor. Okul çok yoğun geçiyor. İnşallah haftasonu alıp bende , balıklarım da rahatlıycaklar :) :)

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bir an önce hallet kardeşim. Balıkların ölürse üzülürsün. :(

7. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Haftasonu alana kadar yöntemi buldum :) Pipetle sakin ve yavaş bir biçimde 2 - 3 dk felan üflüyorum. 1 gün yetiyor onlara .İnşallah dayanırlar haftasonuna kadar :shh:

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Fatih yapacağın işlem yerine evde dinlendirilmiş su ile eğer yoksa damacana suyu ile 3/1 oranında su değişimi yaparsan daha sağlıklı olur.Akvaryum içinde filitre olmadığı için balık dışkıları ve yem atıkları akvaryum içinde kaldığında balıklarında isteğin canlılığı ve hareketliliği göremezsin.Bunun sonucunda nitrat patlaması olur yani suyun bozulur.

Kısacası akvaryum'un 12,5 litre bunun 4 litre kadarını belirttiğim şekilde su değişimi yaparsan balıkların için daha faydası olur.

9. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Zaten dinlenmiş suyum her zaman. Olmazsa değiştireyim. En azından hafta sonuna kadar idare eder.

Sayfayı Paylaş