1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japonlarıma Ne oluyor?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 29 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba herkeze bir kaç gündür japon balıklarımda bir durgunluk var. Birinde değil hepsinde, kumun üstünde yatıyolar yada bitkilerin altında saklanıcak heryerde yatıyolar. İştahsızlık yok yem vericeğimde hemen su üstüne çıkıyolar kabızlık yok haftada bir bezelye veriyorum takip ettim kabız değiller. Ama neden yatıyolar bir türlü anlamadım, su sıcaklığı 26,27 derece acaba ondanmı fazlamı sıcak geliyo? Su değişimi yapıyorum 3 gündür &20 sini alıyorum gene aynılar canım sıkılıyo bir kaç gündür.

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Japonlarıma Ne oluyor?

Murat abi çok fazla su değişikliği yapma.Haftadan haftaya yap.Belki adaptasyon sorunu olmuş olabilir.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Haktan kardeşim su değişiminden olcanı sanmam soğuk suyu seviyolar çünkü, Birden ne oldu böle küstüler anlamadım .

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Suyun soğukluğu olarak demedim.Sularının değişimiyle olmuş olabilir.Sularındaki ani değişim.Olumsuz su şartlarıdan kaynaklanan bir durum olabilir.Kuyruk erimesi var mı?

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Hayır yok hiç bir hastalık yok. Yeme geliyolar yem verince kabızda değiller hastalık belirtiside yok neden yatıyolar çözmek zor:)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Oksijen durumu nedir Murat? Isı daha yüksektir bu aylarda yani 26 derece üstüdür normalde.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Oksijen sorunu olduğunu sanmıyorum.Oksijen sorunu olmuş olsa balıklar su yüzeyinde oksijen almaya çalışırlardı. oysaki bunlar dipte yatıyorlarmış.Başka bir sorun olmalı.:smiley33:

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bugün bir balığımı kaybettim çok üzüldüm. Sorunu ben buldum üzülerek söyliyorumki kuyruk erimesi var balıklarda, japonlarda sık görülen bir hastalık diye okudum ilacını filan aldım inşallah kurtarabilirim balıkları. Hiç böle bi hastalık başıma gelmemişti çok üzüldüm japonları çok seviyorum ama böle talihsizlikler beni soğutuyo ya bidaha olursa diye? dün içimden keşke ciklet beslemeyi bırakmasaydım dedim okadar ciklet besledim bir hastalığa yakalatmadım çok talihsizim. portal7.gif

9. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Geçmiş olsun balıkcım:

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Geçmiş olsun Murat.Sıkma canını buda hobinin kötü yanları işte ne yapalım.İstemesekte başımıza gelebiliyor bu tarz sorunlar.

Balıklarda kuyruk erimesi var demişssin. Kuyruk erimesi genelde kötü su şartlarından meydana gelir.Bol bol su değişimi yapmalısın.Şuan diğerler balıkların durumu nedir ? Eğer hasta balık varsa ayrı bir yerde hasta olan balıkları tedaviye alman lazım. ilaç olarak Sera Baktopur direct kullanabilirsin.

11. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Sağolasın abi , Olcay abi doğrudur kuyruk erimesi su değerlerinden kaynaklanıyo. Haftada bir %20 su değişimi yapıyodum aslında bazen işlerim yoğun olduğundan aksatabiliyodum yada buharlaşan suya takviye yapıyodum birazda benim suçum var. Dip çekimini aksatmıştım japonlar malum dışkıları çok oluyo ve dip çekimi önemli. Balıkların 4'dünü kaybettim bukadarı beni zaten soğuttu japonlardan. Yeğenim çok istiyodu yeni akvaryum almıştı bende ona verdim ilaç tedavisi işe yaramış , bugün baktım geri kalan balıklara kuyruklarında düzelme balıklarda canlanma olmuş inş iyi eder besler. Halbuki çok severek almıştım öylede besliyodum , ama bir ay benim bütün düzenim değişti ev tadilat oldu , balıklar ordan oraya akvaryuma taşındı su değerleri çok değişti böle olcağı belliydi ,-su değerleri çok bozulmuşki akvaryumda farkettim camda (planaria) denilen kurtcuklar çıkmış. Bi kere daha başıma gelmişti zararsız bu kurtcuklar yavru balıklarda yiyi'yolar aslında ama camda pis görüntü oluşturuyo. Japon sevdamda bölece sona erdi bi kere soğudum daha zevk vermicek bana, şimdi tankı kople boşaltıp dezenfekte edicem herşeyi, besliceğim balık bir çift (Green Toror ) olcak. En iyisi ciklet şimdi daha iyi anlıyorum:) Bir çift (Green Toror ) seyrine doyum olmucak düşüncesindeyim dekorasyonu ona göre ayarlayıp yeniden başlıycam kısmetse. Bir kaç resim veriyim alıntıdır balığı tanımayan arkadaşlar vardır belki:).

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş