1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

japonlar hakkında :)

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde kayzerb tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. kayzerb

kayzerb

İsim:
    SeMiH
    mrhb. arkadaşlar balıklarla tanışalı 2 ay oldu ve sürekli araştırma durumundayım bu hobiye yeni başladıgım için japon balıklarıyla başlamak istedim. araştırdıgım ama yanıtını bulamadıgım birkaç soru var beni aydınlatırsanız sevinirim

Öncelikle bende 60B*35Y*18E ebatında 42 litre akvaryum içinde 7 adet japonum var hepsi farklı renk ve türde

bunlar dan ileriye doğru yavru alırsam ki pek zannetmiyorum bu yavruların melez olma sansı var mı ?

yavru almak için balıkların çift mi olması gerekiyor bide bendeki iç filtre Sanırsam biraz büyük saate 800 lt devir ediyor (15 w) bunu kısa aralıklarla çalıştırıyorum (günde ort. 1-2 saat gibi) sizce degiştirmelimiyim yoksa böyle iyimi

Son olarak hava motoruda çok ses yapıyor tarrr diye :D bu sesi nasıl minmize edebilirim
    kıvır:gif huh:

Her türlü görüş ve fikirleriniz için tşk. ederim

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Semih hoşgeldin portalimiza öncelikle. Akvaryum hacmin beslediğin balik sayısına yetersiz düşüncesindeyim,-
    japon baliklari büyük ,akvaryumlarda beslenmeli benim düşüncem budur. Yavru almaya gelince dişi ,erkek şeklinde olmalıdır balıkların ,japon balıkların'dan yavru almak zor olduğundan çoğu hobici'nin ilgisini çekmiyo. Benimde japon akvaryumum var malawiye geçiceğim için, vericekdim ama ,bir akşam baktim yumurta sermişler ve 12 yavru sağlıklı bi şekilde büyüyolar şuan. Yavru almak istiyosan büyük bir hacim akvaryum kaliteli yemler ve dişi erkek balıkların şansın varsa alırsın. .
    Hava motoru sesine bu konu çözüm olucakdır. saygılar:gif

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t9369.0.html

3. kayzerb

kayzerb

İsim:
    SeMiH
    H . B verdiginiz cvplar için tşk. ederim ama biriki ufak tefek soru daha var aklıma takılan :)

Benim balıklar 7 tane demiştim ya bu balıkların 2 si diğerlerine göre biraz küçük ve 2-3 balık ( büyük olanlar ) sürekli onları kovalıyor karnına vuruyor bu balıklar ne dek istiyor acaba suyu mu degiştirmem mi lazım anlamadım bi türlü

bide bu arka fon olayında aklıma takılan ; bu arkafon alçıdan yapılsa olmaz mı ?

son olarak benim aydınlatma tesisatım yok Bu elektronik balastlarda + - (hassasiyeti) olayı var mı priz de kullanmak istiyorum lambayı yani fişi prize takınca yanacak çıkartınca sönecek

Son olarak sizin gibi doga ve insan sever Arkadaşlarla tanışmaktan memnun oldum

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Semih kardeşim japonlar 'da görülen birşey bir' birlerini kovalar'lar yada ara sıra vururlar. Bu demek değilki suyu değiştirmen lazim ,tabi suyu hep değiştirme demiyorum :D Erkek balik dişiyide kovalar karnina vurur önce senin baliklarin erkekmi dişimi bunu bilmek gerekir. Arka fon olayini fazla bilmiyorum onu üsdatlar cevaplar ama sanirim yapilmiyo, elektronik balastlarda hassa'siyet) vardir tabi su temas etmeme'si lazim sanirim flero'sanlari bağlaynca fişi pirize takarsin yanar ,çikar'tirsin söner bu işlerden bende pek anlamıyorum işi bilen üsdatlarımız daha detaylı yardımcı olucakdır. Japonlar dişi erkek ayrimi yapman için zorda olsa şu makaleye bakabilirsin bende seninle taniştima memnun oldum. saygılar:gif

http://www.akvaryumportali.com/forum/japon-baliklarinda-cinsiyet-ayrimi-t295.0.html

5. kayzerb

kayzerb

İsim:
    SeMiH

Benim japonlar genelde suyu degiştirme vakti gelince birbirini kovalıyor ( 2 aylık tecrübe sonucu :D )

Dişimi erkek mi konusuna gelince daha ufak oldukları için ayırt edemiyorum ama 7 balıktan sadece 2 si kovalanıyor onlarda diğerlerine göre biraz ufak naz:

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Arka fon alçıdan olmaz tabi su içinde olacaksa ama akvaryum dış arka tarafından olabilir. Akvaryum hacmi japon balığı üretimine uygun değil arkadaşımızın belirttiği gibi. Küçük olan balıkları kovalşamaları doğaları gereği normaldir. Su değişimleri durumu kurtarmaz.

Sayfayı Paylaş