1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japonlar hakkinda su sicakliği?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba arkadaşlar 100 litre akvaryumumda japonlarim var 3 tane. Herbiri 20 cm vardir , akvaryum sobali odada sobayi bilirsiniz evi baya bir isitir. Akvaryumum oda sıcakliğinda baya bir isiniyor suyu bugun ölç'düm 20 derece olmuş su sicakliği :D Japonlarda fazla su sıcakliğini sevmiyolar sersem'leşiyolar uyuşuk olmaya başladilar.Soğuk su olunca daha bir canlilar hareket ediyolar. Bu su sicakliğinin bir zarari olurmu? dinlenmiş soğuksu takviyesi yapsammi belli zamanlar. Herkez suyu isitmaya çalişir ben soğutmaya :D Gerçi vericem bunlari malawi beslicem akvaryum hazir resimleride paylaşicam bu akvaryumuda yavru tanki için kullancam ama genede rahatsiz oluyorum baliklar su isindikca durgunlaşiyor sanirim.

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Murat bey 20 derece sıcak sayılmaz bence Japonlar için ideal bir sıcaklık

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Mesut abi bende öyle düşündüm ama baliklar durgunlaşmaya başladi. Hastalik belirtileride yok sadece daha durgunlar. Bir haftaya kadar daha canli yüzüp hareket ediyolardi. Erkek japanum dişiyi kovalayip duruyodu baktim taşin arkasinda ikiside ölece duruyo.Yumurtami dökcek acaba anlamadimki?.

4. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

20 derece japon balıkları için çok uygun bir sıcaklık.
    Eğer balıklarınız durgunsa başka bir sebep olabilir.
    Benim aklıma ilk olarak kabız olayı geliyor. Eğer karınları şiş ise kabız ihtimalini değerlendirin.
    İkinci ihtimal ise tankta nitrat oranı yükselmişte olabilir. Bilindiği gibi japon balıkları yüksek nitrata çabuk tepki verirler. Bence tankın nitrat seviyesini bir kontrol et. Eğer yüksek ise birkaç gün %30 su değişimi yaparsan balıkların kendini toparlar.

5. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu

Bende japon balığı besliyorum sobalı evde.20 derece uygun bir sıcaklık.Karınları şiş ise haşlanmış yeşil sebzelerden veriniz.Suda sorun varsa su değişimi yapınız. saygılar:gif

6. baysamin

baysamin

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    mert tankutay

Benim gözlemlerim görede sıcak sudada sorun yapmadan yaşıya iliyoru soğuk suda yaşadığı gibi burda önemli ola ısı değişikliklerinin olmamamsı bence

Sayfayı Paylaş