1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japonlar ve bitki?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba bitkiler başıma dert olmaya başladı:) Japonlar artık bitkileri yemeye başladı en çokda (Elodea Densa) bitkisini. Her gün işden geldiğimde bakıyorum, yarısı ya kopmuş yada yemişler yarısını:D anubias bitkisine bişey yapamıyolar onda sorun yok , ne yapıcam bilmiyorum bitkide olsun istiyorum? sadece anubias bitkisile geçincez heralde.

2. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: Japonlar ve bitki?

Öncelikle Merhaba,
    Japon balıkları otçullardırda bundan dolayı bazı bitkileri yerler bu bitkilerin ortak yanı ise küçük yapraklı olmaları.Bitki almak istiyorsanız büyük yapraklı bitkilerden alın derim!tem02.gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Crinum thaianum sağlam bir bitkidir bildiğim kadarıyla.Bu bitkiye japonlar kolay kolay birşey yapamıyorlar diye biliyorum Murat.Bu bitkiden de kullanabilirsin ama boyları bir metreyi geçebiliyor büyüdükçe.Sık sık budaman lazım sanırım.:)

murer bunu beğendi.
  4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkür ederim olcay abi , uzaması sorun değil budarız yeterki yemesinler, polay bey doğrudur otçuldur japonlar fakat küçük , yapraklı bitkileri yiyebilir, büyükleri ise yiyemez düşüncesi japonlar için yanlıştır. Büyük yapraklı bitkileride afiyetle yiyebiliyo japonlar önemli olan bitkinin yapraklarının sert olmasıdır ozaman dokunmuyolar:)

5. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Peki bir soru da benden aynı konu başlığına uygun olduğu için yazıyorum.

70 lt hacim 5 adet 4 cmlik (kuyruk hariç) japon balığı ile birlikte 2 kök anubias koyduğumuzu düşünürsek;

- hava motorunu ne kadar süre çalıştırmalıyım (örneğin : Geceleri 2 saat)

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Merhaba gürel bey japonlar bol oksijeni seven balıklardır. Hava motorunu nekadar çalıştırmak isterseniz okadar çalıştırın, ben kesintisiz 24 saat çalıştırıyorum, bu size bağlı bir şey.

GKARE bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş