1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon'un yanına hangi balıklar olur ?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde fatix26 tarafından 2 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal
    Merhaba arkadaşlar,
    40*15 (h) 21 akvaryumum var. Bugün arkadaş'tan bedavaya aldım sağ olsun. Şuan akvaryumum içinde 2 japon 1 vatoz var. Biliyorum akvaryumum henüz çok büyük değil fakat amatör biri için iyi diye düşünüyorum ve bu balıklarımın yanına 1 balık daha almak istiyorum. Hangi tür alabilirim fazla bilmiyorum?sizce ne almalıyım ?

Benim melek almayı düşünüyorum . Sizce melek alsam sorun olur mu japonlar için veya meleğin kendisine ?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Japon'un yanına hangi balıklar olur ?

Mustafa bey öncelikle hoşgeldiniz.Akvaryum litresi çok az 12,5 litre bence içindeki balık yeterli.Japon balığının yanına en iyi seçim yine japon balığıdır.:)Melek balığı o hacim için çok yetersiz ve farklı su değerlerine sahip türler ,siz melek ekleseniz bile Melek balıkları japon'ların kuyruklarını didikleyebilir.Birde hacim yetersiz olduğu için balık kayıplarıda yaşarsınız.

3. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Teşekkürler İsmail abi 1 sene sonra felan daha büyük bir akvaryum alırım :) şimdi akvaryuma ve balıklara bakmayı tamamen çözmem lazım :)

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Bence akvaryum içinde mevcut balık'larla devam et ve başka balık ekleme yoksa nedensiz balık kayıpları yaşarsın.Kısa zamanda akvaryumun resimlerini paylaşırsan seviniriz.

5. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Peki en kısa zamanda paylaşıcam..

6. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal
  7. tghn123

tghn123

İsim:
    ali görmez

japon balığının yanında melek balığı yaşar. Ben denedim garanti ama melek balığı 2 tane olmak şartı ile.

Meklek balığı, çöpçü, vatoz, betta ama motor varsa fazla yaşamaz ve değişik japon türleri en iyi taş gibi dayanıklı olan japon türü teleskop balığı denedim.

8. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Meleklerin rahat etmesini istiyorsanız bu akvaryuma melek almayın. Sıkış tıkış olsunlar, huzursuz olsunlar, bir tarafta sabit takılsınlar, hastalanıp kısa zamanda ölsünler, bölgesine giren japonları yandan veya kuyruktan didiklesinler istiyorsanız o ayrı..

Zaten fotoğraftaki akvaryuma ve balıklara bakınca hakikaten o balıkalr çok büyük o akvaryuma. Balık almayın ama ille de değişiklik olsun istiyorsanız (bilirim o hissi) en küçüğünden bir tane çöpçü alabilirsiniz. 1 tane en küçüğünden.

9. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Darılmaca, gücenmece, hevesimi kırıyorsunuz deme ama, O akvaryumunda balık olmaz. Olursada şu anda olduğu gibi iki japon olur. Lütfen internette akvaryuma yaklaşımı ve günümüzde bu hobiye gönül vermişlerin nelere ulaşmaya çalıştığını inceleyin. Bu hevesli günlerinizi okuyarak ve bilgi toplayarak geçirin. Kafanızda bazı şeyler oturduğunda planlarınızı ona göre yapın. Herkezin bildiğinin aksine bu hobiye ne kadar büyük hacimle başlarsanız o kadar rahat edersiniz. Birde akvaryumda bahsettiğimiz olay bir kaç türün yanyana konulup bir süre zarfında canlılıklarını koruması değildir. Akvaryum hobisinde amaç canlılarımızın olabildiğince doğal konforunu sağlayıp, doğal davranışlarını ve hatta üreme faaliyetlerini izin verecek şartların sağlanmasıdır. Bu yaklaşım dahilinde akvaryum hobisi çok zevkli ve bir o kadar bilgilendirici, insanın doğa ve çevreye bakışını değiştiren güzel bir hobidir. Sağlıklı canlılar.

10. mehmt

mehmt

İsim:
    mehmet yardımcı
    BLACK MOOR ( SİYAH TELESKOP ) JAPON BALIĞIM ortalama 7 8 gundur yem yemıyor neden olabılır bı fıkrı olan var mı ?

Sayfayı Paylaş