1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Java moss vb. Türleri nasıl üretiliyor?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Kafama birşey takıldı bildiğiniz gibi java moss da kök felan yok gövdede yok garip bitki fakat güzel bir bitki.Bunu nasıl üretebiliyoruz?Ben şey diye düşündüm acaba yaprağından üretebilirmiyizki diye .8.

2. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Portal Bitki rehberinden gerekli bilgilere ulaşabilirsin. Ayrıca alttaki linktende faydalanabilirsin.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Burda üretimi ile ilgili hiç bir bilgi yok males:

4. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk

Merhaba
    Ben geçen sene iyi bi kazık yiyip bir miktar java moss almıştım şimdi aldığımın üç katına çıktı mutlaka özel gereksinimleri vardır ama en düşük şartlarda bile gelişim gösterdi

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Gelişimi bakımı hakkında bilgim var fakat bunu nasıl çoğaltıcaz .8.

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

27- 28 derece ideal ısısı olup, ışık ihtiyacı ise, fazla verirseniz daha iyi ve hızlı gelişecektir, ışığın az oluşudandan dolayıda etkilenmeyen bir yosun türüdür. Co2 ihtiyacına gelince, Co2 verildiği taktirde her bitkide olduğu gibi, gelişimi daha çabuk ve canlı bir görüntüye sahip olacakdır. Çoğalması ise, kayalara, taşlara, kütüklere, bir misina yardımı ile sarılarak, akvaryumlara eklenir. Sık aralıklar ile konulan benzeri dekor ürünlerinde birbirlerine atlama yaparak, veya tek taşın ve benzeri malzemenin üzerinden kopartılarak, başka bir malzemenin üzerine tekrardan sarılır. Java mos yerine, Christmas moss türünün görünümü çam ağacına benzerliğinden dolayı, hobide daha çok tercih edilip, üretimi daha hızlıdır.

7. frkn94

frkn94

İsim:
    Furkan kaya

Özcan bey ben kütüğe sardım verdim CO2i şu an da hemen hemen tüm kütüğü sardı.Yani murat beyin söylediği gibi. Başka bir yere sarmak istersen oluşan yosunlartdan yavaşça çekin.İşlem tamamdır

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Özcan abi yayılarak gelişiyor bu bitki. Eniştem büyükçe bir kayaya klasik yöntem olan misina ile tutturmuştu. Bir müddes sonra budama yaptı , misinayı söktü ve kaya yosun bağladığından tekrar moss üretmeye başladı. Kayadan sanki moss akıyordu. Mükemmel bir görünümü vardı. Çok sevdiğim bir bitki türüdür ancak benim memleketimde çok nadir bulunan bir türdür.

9. frkn94

frkn94

İsim:
    Furkan kaya

Ben Denizlideyim Hüseyin bey Amazon da her zaman var yakında akvaryumumum fotoğraflarını koyacağım aha:

Sayfayı Paylaş