1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebao DC 3000 Digital Kumandalı Kafa Motoru

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde 8020_r31s tarafından 28 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Jebao kafa motoru malzemesini öğretmen bir arkadaşım tatlı su akvaryumu kuracağı için almıştık. Fakat kurulumdan vazgeçti. Ürün sıfır,suya bile girmedi.Sadece elektriğe takılıp çalışıp çalışmadığı denendi. Kendim DC 6000 olanını kullanıyorum ve çok memnunum.Ürünün özellikleri aşağıdadır.

Jebao DC 3000 Kafa Motoru Bilgileri

-Maximum yükseklik:2.7 metre

-Güç tüketimi: 3000 litrede 24 watt. Debiyi kumandadan azalttığınızda Jebao kafa motoru enerji tüketimi de azalır. Diğer kafa motorları da debiyi azaltır fakat mekanik kanallarla azalttığı için enerjiden tasarruf edemezsiniz.

-Kafa motoru suyun 10 katı olması gerektiği için 90-300 lt arasındaki akvaryumlarda rahatça kullanılabilir.

-24 volt olduğu için tuzlu suda 220 volt kafa motorlarına göre daha güvenlidir.

-8-12-16 mm borular için takma aparatı mevcuttur.

-Aparatları sayesinde su dışındada kullanılabilir.

-Yemleme yapacağınız zaman feed düğmesine bastığınızda yemleme için 10 dk kendini kapatır ,10 dk dan sonra tekrar devreye girer.

-İleride akvaryum büyütecek veya küçültecek olsanız bile digital debi ayarından dolayı yeni bir motor almanıza gerek kalmayacak.

-Altında 4 adet ses azaltıcı kağuçuk mevcuttur.

-Boyutunu resimdeki pilden tahmin edebilirsiniz.

-KARGO %50 İNDİRİMLİ OLARAK YOLLANACAKTIR.

Resimler ürünün kendisine aittir.Ürün fiyatı 200 tl dir.Sanal pazardan ilan açılırsa 210 tl dir.Ürünün dc 6000 olanını kullanıyorum.Ben memnun kaldım.Arkadaşımda bende görünce heveslenip almıştı.Ailevi nedenlerden dolayı akvaryumu kuramayacak.İleriye dönük bir üründür akvaryumunuzu büyütsenizde küçütsenizde boşa çıkmaz.

Jebao kafa motoru.jpg

2. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Ses durumu nasıldır İbrahim Bey? Bunun ya da 6000 modelinin?

3. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Çok ince bir sesi var.Diğer aksamların arasında kayboluyor.Bazı insanlar çok hassas olduğu için beğenmeye bilir fakat şuana kadar eşim,annem ,kayın validem,komşularım ya bu ses nerden geliyor diye hiç sormadılar.Çok hafif bir sesi var.Dediğim gibi oda arada kaynıyor.Altında kauçuk ses kesiciler var.Ayrıca altına kesip sünger koyduğunuzda ses tamamen kesilecektir büyük ihtimal.Ben memnunum.Newjet 2700 vardı sesleri hemen hemen aynı geliyor bana.

4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Yanıtladığınız için teşekkürler İbrahim Bey.
    İstediğiniz fiyat gayet makul. Bunun zaten satış fiyatı ve kargosu ile bu fiyata geliyor. Üstelik gümrük falan derdi olmadan risksiz şekilde en iyi böyle olur.
    Ancak 3000 L/h saat için daha uygun fiyata alternatifler olması açısından pek uygun değil. Mesela 6000 L/h olanı hemen hemen aynı fiyata olacak ve o litrajda alternatifi çok zor. Şahsi görüşüm bu yönde. Alana hayırlı olsun, ben yeni kuracağım tankta düşünüyorum.

Selamlar...

5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Burhan bey bendeki dc6000 ürün ağır olduğu için kargosu acayip tutuyor. fiyatı 95 dolar ama kargosu 42 dolar.
    dc 3000 60 dolar ve kargosu 26.25 dolar.

dc 6000 toplamda 132-134 dolara arası geliyor ve ağır olduğu için gümrüğe çok takılıyor.Benimki 26 günde geldi.İstanbuldan başlayıp bütün gümrüklere girmiş.Fiyatı 30 dolar yazdığı için çokta bilinen bir parça olmadığı için gümrükten geçmiş.Sadece 3,65 tl gümrük geçiş ücreti verdim.Bu yüzden arkadaşa dc3000 almıştık.dc 3000 yaklaşık 300 lt akvaryuma yetecektir.Daha az güç daha az ses demek.

Kar amaçlı satmadığım için alış ve masrafları koyduk üstüne sadece.Alacak arkadaşın memnun kalacağını düşünüyorum.

Ontheway ve basma tulumba bunu beğendi.
  6. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Ürün satılmıştır.

Sayfayı Paylaş