1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebao RW-15 Detaylı İnceleme

Başlığı 'Akıntı ve Dalga Motorları' kategorisinde 8020_r31s tarafından 5 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 1-2 ay önce fabrikadan gelen mail ile bu seriden haberdar olduk.Ürün çıkana kadar sessiz kalmayı tercih ettik.Ürün yaklaşık 10 gün önce fish-streette satışa çıktı.Şuan sadece fish streette satışı mevcut.Bu şekilde olmasının sebebi henüz CE sertifikası onaylanmadı.Onaylanmasıyla birlikte yüklü miktarda rw-15 siparişimiz gelmiş olacak.Ce olmadan Çin ve hongkong dışında satılması imkansız.Ticari cümleleri bir kenara bırakıp ürünü inceleyelim.Bu başlıkda rw-15 için başka yerde bulamayacağınız açıklamalar okuyacaksınız.

Önce resimler diyerek başlayalım.

1-Bu seride
    wp-10 yerine rw-4
    wp-25 yerine rw-8
    wp-40 yerine rw-15
    wp-60 yerine rw-60 üretildi

2- Wp serisinde isimler harcadığı enerjiye göre verilmişken, Rw serisinde en yüksek debi miktarına göre verilmiş

3-Rw serisinde kablosuz olan manyetik ile pervane arası olan kısım değildir.Ürünün kumandası kablosuz alıcılara sahip olup çoklu olarak kullanıldığında 1 motor kumandası ana kumanda olarak (master) seçiliyor kalan diğer bütün motorlar (slave) ana kumandadan kontrol edilebiliyor.Bu üründe kablosuz olan kumandalar arası haberleşmedir ve 1 ana kumanda ile 7 alt kumanda toplam 8 motor yönetilebiliyor.

4- Ürün Wp-40 a göre daha zarif ve plastiği daha kaliteli.Şekli biraz vortech i andırsada teknik olarak çok farklı ürünler.

5-Gövdedeki ızgara aralıkları Wp-40 a göre daha geniş olduğu için wp-40 da yaşadığım ızgara tıkanmasını bunda yaşamayacağımı düşünmüyorum.

6-Wp-40 da dışarda olan ışık sensörü Rw serisinde kumanda içine alınmış.

7-Cama yapışan mıknatıs wp-40 daki gibi çok kuvvetli.

8-İşin en can alıcı kısmına gelirsek bu bilgiyi size kimse vermez.Jebao aslında çok bişey değiştirmemiş.Wp-40 ile Rw-15 in debileri,güç tüketimleri,adaptörleri,pervaneleri birebir aynı.Aşağıdaki videoda göreceğiniz üzere kablosuz kumandayı wp-40'a bağladığımda sorunsuzca kullandım.

Not:Wp serisi olanlar hiç üzülmesin.Wp serinize uygun rw serisi kumandasını wp serisinde kullanabilirsiniz.Rw-15 kumandası wp-40 da sorunsuzca kullanılıyor.Yeni kumanda temini ile motorunuzu 1 kademe üste çıkarabilirsiniz.

9-Üsttede anlattığımız gibi jebao sadece kasaya makyaj yapıp kumandayı değiştirmiş

10-Kumandada 8 adet hız ayarı mevcut.Bu hız ayarlarını w1,H VE C modunda kullanabiliyoruz.Diğer modlarda zaten kendisi ayarlıyor hızı.

W1 modu sallama dediğimiz mod wp-40 dan biliyoruz
    W2 modu kademeli hızlanıp yavaşlama wp-40 dan biliyoruz.
    Else modu rastgele hız wp-40 dan biliyoruz
    H modu düz akıntı modu
    C modu yeni bir mod olup bir motor dururken diğerinin çalışması.Bu modda motorlar sırayla çalışıyor.

11-Kafa kısmı Wp-40 da olmayan yuvalar yapılıp arada yumuşak contalar kullanılarak mıknatısa sabitlenmiş.

12-Ses olarak wp-40 ile aynı diyebilirim.Bunda pervane yuvasının henüz alışmamış olmasıda var.Fabrikanın iddasın göre vortechten %100 daha sessiz.Vortech kullanmadığım için bişey diyemeyeceğim bu konuda.

13-Motorun ön ızgara tipi değişip biraz daha vorteche benzetilmiş.

14-Wp serisi gibi çok kuvvetli.Üsttede yazdığımız gibi zaten wp serisinin makyajlı kasası diyebiliriz.

15-Wp-40 dan biraz güçsüz gibi duruyor bunun sebebi daha geniş açılı akıntı yapıyor.

Aşağıda ev tipi bir tanıtım var.Aslında yabancı sitedekiler gibi güze bir ortamda daha iyi şartlarda anlatmak isterdim fakat şartlarımız bu:(

Videoları sonuna kadar izlemeniz faydanıza olacaktır.Burda yazdıklarımın bir çoğu ve fazlası videoda anlatılıyor zaten.

Evet artık videolar...

Ürünü temin etmek için jebaoturkiye adresine girmeniz yeterli.

Konu sadece akvaryumportalı ve kendi forumum için hazırlanmıştır.İzin alınmadan,kaynak gösterilmeden paylaşılamaz ve kullanılamaz.Resimler ve videolar tamamen bana aittir.

saymin_25, ka2n, cimlikaya ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Eline sağlık güzel bir tanıtım olmuş.

8020_r31s bunu beğendi.
  3. Emre marabaoğlu

Emre marabaoğlu

Yer:
    gebze
    İsim:
    Emre marabaoğlu
    merhaba özelden msj atamayı beceremedim varmı elinizde şuanda bu üründen vede fiyat nedir acaba

4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Elinize sağlık.
    Ancak wp serisi ile bir diğer farkları da sanırım minimum akıntı hızları. Bunlarda akım düşürücü kullanmadan epey bir kısılabilir gibi duruyor akıntı ayarı.

5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz

10-Kumandada 8 adet hız ayarı mevcut.Bu hız ayarlarını w1,H VE C modunda kullanabiliyoruz.Diğer modlarda zaten kendisi ayarlıyor hızı.

Evet belirttiğiniz gibi 8 kademeli hız ayarı var.Bu sayede 1200 litreye kadar hız düşüyor.

Kullanan 10-15 e yakın kişi olup henüz olumsuz dönüş olmadı.Bu seri wp sersine göre çok daha başarılı.

Sayfayı Paylaş