1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebao RW serisi hakkında

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    WP serisinin muadillleri hangi modellerdir? Eski motorlara göre avantajları nelerdir?

Teşekkürler...

Tapatalking

2. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Mahir abi, bildiğim kadarıyla wp modeller daha dik bir dalga yapıyor. rw modellerde geniş bir açıyla dalga yapıyor biliyorum ayrıca şuan ben wp 25 kullanıyorum kumanda w1 modu dışında düzgün çalışmıyor. kumandası daha kaliteli gece sensörü kumandanın içinde wp modellerde sensör dışarıdan takılıyor bu çok saçma bence, bu arada wp10=rw4 wp25=rw8 wp40=rw15 forumda Hasan bey, almıştı galiba kullanan biri olarak onun yorumunu alabilirsek alacak olanlar için daha iyi olur.

TencoMelih, Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  3. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    Benim tank 250 x 110 x 90h 2 tane rw 20 karşılıklı çapraz bağladım akıntıya müthiş katkısı oldu. Motor kaliteli malzemeden üretilmiş en azından bu fiyatlara satılan bir motor için. Kumanda inanılmaz düşük kaliteli malzemeden bi tuşu ezildi bile, kumandanın maliyeti jebaoya 2 doların altındadır kesinlikle. Benim düşüncem bu fiyatı kesinlikle hakeden bir cihaz olduğudur. Fishstreet ten 100 dolara aldım . Wp 60 2300 tl yani 10 tane jebaodan pahalı . Fiyat iki kat olsa vortech i alırdım fakat 10 kat büyük fark.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

TencoMelih, muradtekin ve veysel bunu beğendi.
  4. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Vortech emin olmamakla beraber çok sesli kalıyor diye tahmin ediyorum Jebo ya göre. Yakında deneme şansım olur umarım çünkü MP40 bana isyan bayrağı çektirmek üzre.

5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Murat Tekin bey WP nin RW de karşılığını yazmış.

-WP serisi 3 kademe hıza sahip RW serisi 8 kademe hıza sahip

-Motor blokları, adaptörleri aynı.

-Dizayndan dolayı RW daha geniş açılı RW daha sert ve dar açılı akıntı veriyor.

-Rw serisinin ızgaraları daha geniş.Wp serisi ızgaraları tunze gibi daha dar.Zamanla yosunlanma olursa kanallar tıkanıp performans ciddi düşüyordu.

-Mıknatısına takılma şekliyle Rw serisi Wp serisine göre daha sessiz.Bağlantı yerlerinde kauçuk var.

-Wp serileri bireysel çalışırken Rw serisinde 8 adet motor ayarlanarak tek bir motor kumandasından kablosuz şekilde kumanda edilebiliyor(Burda kablosuz olan motor değil kumandalar arası iletişim)

-WP de gece sensörü kumanda dışında.RW serisinde kumanda içinde

-RW serisinde gece modu isteğe bağlı(tuşla ayarlanabiliyor).WP serisinde isteğe bağlı değil.

-Plastik kalitesi olarak RW daha iyi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Seride rw-4/8/12/20 olanları denedim.Şuan akvaryumumda 2 adet rw-15 takılı.

Sayfayı Paylaş