1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

jebao rw15 wavebox

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde 8020_r31s tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Rw15 ile wavebox yapmak hep aklımda vardı. Kutuyu reklamcı bir şirkete yaptırdım. Kutu ile arasına conta koydum. Cama tutturmak için 10 adet vantuz kullandım. Bunlar sayesinde ses olmaz diye düşünüyordum ama nedense iğrenç bir ses var. Ne yaptıysam olmadı. Sizden fikir bekliyorum.

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  2. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    IMG_20141029_204230.jpg IMG_20141029_204239.jpg IMG_20141029_204220.jpg IMG_20141029_204248.jpg

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Videoda sesi pek anlamadım ibrahim bey ama aynı contadan cam ile kutu arasınada koydunu herhslde

4. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Motorla pleksi arasında heryerde conta var. Boğuk bir ses çıkıyor. Iyi dinlerseniz belli oluyor.

5. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Telefon ile izledim bide bilgisayarda bakayım

8020_r31s bunu beğendi.
  6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Evet şimdi duydum yaratık kükremesi gibi bir ses. Tahminim motorun sesinin box içinde yankı yapmasından kaynaklanıyor. Kutunun su üzerinde kalan bölgesinin etrafına içeriden sünger çekin bir de öyle deneyin. Aynı stüdyolar gibi düşünün. Sesi büyük ölçüde absorbe edeceğini düşünüyorum.

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Rw15 kutusuz aynı efekti vermiyormu?

8. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Wavebox daha temiz bir dalga yapıyor. Dalga çizgi halinde inip çıkıyor.

MESUT_KERİM ve Alparslan bunu beğendi.
  9. timucinnn

timucinnn

İsim:
    Timuçin

mantığını çok iyi anlamadım ama sizinkine benziyor.

TencoMelih bunu beğendi.
  10. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Leğenin içine su doldurun.Elinize hamam tası alıp ters çevirip suya batırmaya çalışın ve geri bırakın.Aynı bu dalga efektiğinin olduğunu görürsünüz.Bu cihazlarda suyu içine alıp bırakara su yüzeyine deniz efekti veriyor.

11. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    İbrahim hocam, henüz canlı wavebox göremedim o yüzden cahilliğimi mazur görün :)
    Elimde rw4 var ama videodakilerle uzaktan yakından alakası olmayan bir dalga yapıyor, videoda dalgalar sakin sakin gidip gelirken bende 3-4 dalga gözüküyor 50cm akvaryumda. Sanırım tek başına rw4 ile öyle bir dalga elde etmem mümkün değil. Sizinkine benzer bir wavebox yapıp denemek istiyorum. Kutuyu yaptık deliği açtık rw4ü taktık tamam. Alt ve üst kısımlar nasıl olacak, hangisi açık hangisi kapalı vs vs biraz yardımcı olur musunuz :)

12. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Üstten biraz hava delişği kalsa yeter.Alta kapalı olacak.Motorun ağzının çıkacağı delikten hem su girecek hemde motor suyu atacak.

Bu efekt için w1 moduna al ve tekerlekle dur kal modunu en uzuna al.Hızlı hızlı dur kalk yapmasın.

ka2n bunu beğendi.
  13. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Tesekkurler bugun yarin halletmeye calisacagim. Kutunun boyutlari onemli mi yoksa rw4 sifira sifir sıgsa yeter mi.

Düzenleme: 7 Şubat 2015
  14. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Boyut sana kalmış.Sıfır sığarsa daha iyi gibi.Birde akvaryum boyutuna bağlı.

ka2n bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş