1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebo 825 Dış Filtremin İçindekiler

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde kerem11 tarafından 13 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Öncelikle selam sonunda jebo 825 filtremi aldım.Başta kuramamıştım.Ama babam ben dışardayken kurmuş bile .Bende kutudan çıkanları sizlerle paylaşayım.

Jebo 825

1,sepet üstten bakış attım. :D Ve en üstte biyolojik mavi süngerle altında elyaf var

Uploaded with ImageShack.us

2,sepet çok az seramik halka ve çok kötü formlu kimisi kırık çıktı.Onun yerine kendim hopar marka seramik halka alıp onları ekledim.Üstündede kendi elyafını koydum.

3,sepet te fileyle kömür vardı onuda yıkadım.Üstünede kendi elyafını koydum.

Burdada altındaki kovasıyla kullanma kılavuzu.

Burdada hortumları ,bağlantı aparatları ve hortumları birleştirmek için sanırım küçük yağ gibi bir tüp var .

Umarım faydalı bir tanıtım olmuştur. :)

2. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Cevap: jebo 825 kurulum yardım

Diceğim tek şey var birkere kuruyorsun sonra rahat ediyorsun.

3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Cevap: Jebo 825 Dış Filtremin İçindekiler

Şimdi filtreyi ne kadar zaman aralıklarıyla temizleyeceğim.Ve şelale hortumunu komple suyun içinde çalışıyor üstünde olduğunda su ses yapıyor.Bir sorun olmaz değil mi ? .Ayrı yetten iç filtrede var o filtreyede jebodan çıkan seramik halkaları koydum . :)

4. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Suyun içinde çalışmasının bir zararı yok. Fakat akvaryumda hava yapacak bişeyler olsun. İç filitre hava taşı vs. vs. Bende böyle suyun içinde çalıştırıyordum akvaryuma hava verecek birşey yoktu. Hata yapmıştım zamanında 1-2 gün sonra balıkları kaybetmeye başladım.

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Bir önceki mesajımda iç filtre kullandığımı yazmıştım. :)

6. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Temizlik aslına bakarsan akvaryumun yüküne yemleme şartlarına göre değişiyor. Çok yem yada çok balık yükü akvaryuma el sokma sürekli kumları taşları oynatma olduğu zaman süre kısalıyor gibi.

7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Bir saate resim paylaşıyorum. :D

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Kerem güzel bir paylaşım. Temizlik ve diğer konular için destek veren arkadaşlara da teşekkürler.:ay:

kerem11 bunu beğendi.
  9. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Temel abi dizilimde sorun yok değil mi ? 1.sepet Sünger elyaf 2. hopar marka seramik halka kendim ekledim üstüne elyaf 3 . sepet Karbon kömür üstüne elyaf .

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Seramikler ilk olarak karşılamalıydı suyu yazmıştım, amaç katı atıkları tutması ve sünger ve yine elyaf gibi malzemelerin hemen tıkanmasını engellemek olacaktı. Sonra sünger ve elyaf, sonra kömür ve ince elyaf olacaktı. Neyse temizlik zamanı düzenlersin sorun yok. Öyle de olur ama mantıklı olan bu.

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Hım o zaman yanlışlık oldu dediğiniz gibi bi dahakine o şekilde yapayım.Birde bioball koyabiliyormuyuz.

Bir resim daha . :)

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Biobal dış filtrede gereksiz seramik varken, seramik olmasaydı bir miktar koyar onun görevini yaptırabilirdin. Başka işe yaramaz.

kerem11 bunu beğendi.
  13. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Filtre temizlenmeden önce fişini çektikten sonra bekleyecek miyim ? Kapağı açınca su akmasın yerlere .Sepetleri değiştireyim olmadı .

14. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Filtenin sepetlerinin sırasını değiştireceğim.Fişi çekip bekleyecekmiyim ? Filtrenin içinde su varken nasıl değiştireceğim. ?

15. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Kerem, Fişi çekmeden önce emiş borusunun musluğunu kapatıp içindeki suyun bir miktarını tanka bastırırsan açarken sıkıntı çekmezsin.

16. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Muslukları mutlaka kapa giriş çıkış hepsini.. Yoksa bayağı bir suyu yere dökersin.. Bunlarda ev halkının istemediği hareketlerdendir. Ve ne yaparsan yap filtrenin içinde bir miktar hava kalacağı için söktüğün ilk muslukla beraber azda olsa su çıkacaktır. O yüzden ilk musluğu sökerken kalınca bir bezle tutmanı öneririm..

17. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Arkadaşlar yarın elektrik kesintisi olacakmış. 8 saat falan balıklarım havasız birşey olur mu ?

Bir de dış filtre elektrik kesildiğinde su sızıntısı yapar mı ?

18. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Dış filitre elektrik kesintisinde su sızdırmaz ama o kadar uzun süren kesintilerde filitrenin içindeki bakteriler ölür. Bu nedenle elektrik geldiğinde filitreni temizlemeden kullanma! Bu arada akvaryumuda bi şekilde havalandırman gerekli. Pilli hava motoru, bisiklet pompası , yada bir kapla aryumdan su alıp bir kaç cm .yukardan tekrar dökmek iş yarayabilir.

Sayfayı Paylaş