1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

jebo 825 hava aldırma sorunu

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde cixanil tarafından 7 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. cixanil

cixanil

İsim:
    anil
    herkese iyi günler geçen gün dış filitremi temizledim taktım havasını aldırdım felan pervaneden ses geldiğini fark ettim neyse uğraştım ettim pervanedeki ses kesildi bu sefer havayı aldıramadım pompaladım etttim neyse bir süre sonra ses kesilsildi aradan 1 hafta geçdi ve birden dış motordan ses geldi durduk yere kendi kendine hava yapmış nasıl oldu anlamadım şuanda kendi haline bırakdım az bir hava var atamıyorum sizce ne yapmalayım bu konuda bilgisi olan var paylaşabilirse sevirim havayı nasıl atıyorsunuz ne yapmak gekiyor konusunda.

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: jebo 825 hava aldırma sorunu

Motoru çalışır vaziyetteyken tutup tamamen olmasada biraz eğim vererek sağa - sola öne arkaya doğru yatırın. Motor pervanesine yakın tüm havayı atacaktır. Atmazsa, filtrenin içindeki suyu komple boşaltın, hortumlardaki sular dahil olmak üzere yeni yıkamış gibi tekrar takın, havayı aldırıp içine su dolmasını bekleyin. Durduk yere hava almaz bi yerden dış filtre, giriş ve çıkış hortumlarını kontrol edin. Musluk girişlerine yakın yerden hava alıyor olabilir.

3. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Temizlik sonrası ilk çalıştırmada yukarıdaki yöntemlere ilave olarak fişten çekip 5 saniye sonra tekrar takmak ve bu işlemi bir kaç kez tekrarlamak da havayı atmaya yardımcı olacaktır.

Geri dönüş debisi nasıl buarada tazyik var mı?
    Filtrenin emiş ucunun yakınında hava taşı var mı?

4. cixanil

cixanil

İsim:
    anil

suyun debisinde bir sorun yok gayet iyi sadece hava sesi yani su sesi geliyor motordan dediklerini uygulacayım sağolun

Sayfayı Paylaş