1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebo 828-838 Ürün Tanıtımı

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde fth-94 tarafından 20 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu başlığımda size uygun fiyatlı olan Jebo marka saatte 1200 lt suyu çevirebilen dış filtreyi tanıyacağım.

Jebo 828 modeli ile 838 modelinin arasındaki tek fark kova rengidir. 828 modelinde kova şeffaf yeşil iken 838 modelinde ise siyah renktir.

Jebo 828 Dış Filtre 1200 Lt.
    Güç: 28 Watt
    Maksimum Yükseklik: 250 cm.
    Saatte 1200 litre su kapasitesi
    4 sepetlidir.
    Sepet Ölçüleri: 16x19x5,5 cm
    Metal millidir.

Ürün oldukça sessiz çalışmaktadır.

Şuanki piyasadaki fiyatına göre en kaliteli dış filtredir.

Geniş sepet hacmi sayesinde rahatça dış filtre malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Muslukludur ve musluğu sayesinde kolayca temizlik yapılabilmektedir.

Jebo 828 modelini şuanda tanıdığım birinin akvaryumuna aldık ve 200 litrelik akvaryumunu çok rahat kaldırıyor.

Ürünümüzün fiyatları ise
    Jebo 825-835 saatte 1000 lt => 75-80 TL
    Jebo 828-838 saatte 1200 lt => 85-95 TL
    Jebo 829-839 saatte 1500 lt => 100-120 TL

Ürünler dolu olarak gelmektedir.

Fatih BAŞBAĞ tarafından Akvaryum Portalı - Türkiye'nin Sucul PORTALI 'a hazırlanmıştır (Ç)alıntı yapılması yasaktır.

2. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Cevap: Jebo 828-838 Ürün Tanıtımı

Bildiğim kadarıyla jebo ve lifetech flitreler aynı fabrika ürünü, ancak aralarında (aynı kapasiteli olmaları şartıyla) fiyat olarak neredeyse yarı yarıya fark var. Görünümleride aynı hatta. Aralarındaki fiyat farkı nerden kaynaklanıyor bi bilginiz var mı?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Evet lifetech ve jebo aynı fabrikada üretiliyor. Fiyat farkı farklı sitelerden baktığınızdan dolayıdır. Yoksa fiyatlar aynı. Dediğiniz gibi ürünlerde aynı.

828 modeli bazı sitede 85 lira iken bazı sitelerde 115 lira.

4. taygun

taygun Guest

Fatih Merhaba,

Bugün ben de dış filtre araştırıp durdum. Baktığım filtrlerden biri de bu filtre.

Sana bir iki sorum olacak.

Birincisi musluk tertibatı ile ilgili. Gördüğüm kadarıyla musluk tertibatında vanalardan başka bir kilit yok. Bu durumda dış filtreyi temizlem istediğimizde hortumu filtreden nasıl ayıracağız? Yoksa hortumları ve filtreyi birlikte mi banyoya taşıyacağız? Tetratec'de musluktaki vanaların haricinde ayrı bir vana daha var. Bu ikinci vana musluk mekanizmasının su akışını komple kesiyor. Bu sayede siz musluk tertibatını hortumun ucunda bırakıp dış filtreyi temizleyeceğiniz yere götürebiliyorsunuz.

Gördüğüm kadarıyla Life Tech'de böyle bir sistem yok. Yanılıyor muyum?

Resimlerden gördüğüm kadarıyla filtrenin içi gözüküyor ama sepet göremiyorum. sadece katlar arasında sadece bir ayıraç varmış gibi duruyor.

Üçüncü sorum da debi ile ilgili. Saatte 1200 litre su çeviren bir filtreyi 200 litrelik akvaryuma taktığınız suda çok hızlı bir sirkülasyon olması lazım. Acaba filtrenin debisi söylenenden çok düşük. Mesela 800 l/h olabilir mi? Ben 100 litrelik akvaryuma almayı düşünüyorum. Sanırım fazla gelecek gibi. Sen ne dersin?

Son olarak ses sorunu benim için önemli. Tetratec kullandın mı bilmiyorum ama o marka ürünleri sıfır sesle çalışır. Misafirler o anda filtrenin çalışıp çalışmadığını hep sorarlar. Bu markada ses durumu nasıl?

Teşekkürler

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Tamer Abi merhaba,

Sorularını cevap vermek istedim :)

1- Evet, tek bir vana var. İlk etapta vanaları kapadıktan sonra emiş ve çıkış kısmını bir kovaya alıp hortumdaki suları alıp daha sonra kovayı banyoya götürebilirsin. Su kaçırma etme vs de olmaz bu şekilde.

2- Filtre sepetli şekilde. Modele göre 3-4 sepet olabiliyor.

3- Debi olarak da 2213'ten iyi durumda. Geçenlerde Özgür(zgkaralar) yanıma geldiğinde jebo 825'in debisini gördü.

Ses yapan bir dış filtrede değil bana göre.

Eheim'ın sadece ismi var diye düşünüyorum bir de elektrik tasarrufu var. Ancak 2213 , ekol 15 , jebo 825'i karşılaştırdığımda ;

Harcanan watt anlamında 2213 8 w , ekol 15 10w , jebo 825 21w güç harcamakta. Debi olarak da sıra ile ekol 15 , jebo 825 , 2213 gelmekte.

Fatih tanıtım için de teşekkürler.

fth-94, zgrkaralar ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Tamer abi merhaba,

Bahsettiğin musluk hortum arasında yanılmıyorsam. Yani bu markada extra aparat olarak satılıyor.

Filtrenin içinde 4 adet sepeti var. Aşağıdaki resimde de gözüktüğü gibi. Kullanışlı olmuş.

Bu 1200 litre debi fabrika çıkışı. Ama çin malı motorlarda %70'i geçerli oluyor. Yani 1000 litreyse 700 litre gibi.

Ses konusunda çok sessiz bir ortamda çalıştıramadığımızdan çokta fazla dikkat edemedim. Ama aşırı bir sesi yok. Ayrıca hava almak için pompasıda mevcut.

Heliak ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER

Açıkçası o kadar fark olsa gözardı ederdim ama Lifetech 828 dış flitre fiyatı 160 lira gibi bir sitede. Kutu dizaynı farklıydı yalnız. Jebo kutularında Lifetech-Jebo yazarken bunda sadece Lifetec yazıyordu. Bu kadar uçurum olması bana çok da mantıklı gelmedi açıkçası. Yani internet denen birşey var ve bu adamlar internetten satış yapıyor. Eğer kalite olarak aynılarsa nasıl olurda herkesin fark edebileceği bir şeyin fiyatı bu kadar yüksek tutulabilir onu da anlamış değilim. Sitedeki diğer flitre fiyatlarınıda inceledim ve bir anormallik göremedim bunun dışında. Sirenin linkide budur; http://www.evcilal.com/Lifetech-828-Dis-Filtre-4-sepetli-1200-lthr-yesil-govdeli-dolu-,PR-545.html

8. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Evcil al denilen sitede bayagı pahallı imiş allah akvaristlere sabır versin...

9. taygun

taygun Guest

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Can ve Fatih,

Biraz konu dışına çıkarak bir şey daha sorayım. Fluval nasıl?

Bir de Atman'ın yeni bir serisi çıkmış. Ya da ben yeni görüyorum. Atman EF1. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Teşekkürler

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Biraz araştırıldığında uygun fiyatla alacağınız yerler var. Ben 85 TL ye aldım 2-3 hafta oluyor. Ürün gerçekten sessiz çalışıyor ve 4 sepetli olması filtrasyon malzemelerini rahat rahat yerleştirmenize imkan sağlıyor. Tamer abi musluklara değinmiş sökmesi ve takması gayet kolay Tamer Abi; giriş ve çıkış borularından çok rahat söke biliyorsun musluklarını kapadıktan sonra hiç bir sıkıntı yok. Benim yaşadığım tek sıkıntı emiş borusunun zemine biraz yetersiz kalması oldu. 60 Cm yükseklikteki bir akvaryum için biraz kısa kalıyor. onun dışında gayet memnunum.

Saygılarımla;

11. eshquia

eshquia

İsim:
    Ayhan Balbunar

Bu ses sorunu biraz şans işi galiba. Bende 3 sepetli 825 modeli var, ilk geldiğinde 0 sesle çalışıyordu, biraz da acemilikle sök tak çalıştır yaparken sesi arttı. Şu anda üzerine peluş halı sarılı. :)
    Hortumlar musluk ile filtre arasından ayrılabiliyor, dolayısıyla muslukları kapattığınız zaman kolaylıkla filtreyi ayırabiliyorsunuz.
    Bu filtre ile ilgili en dikkat çekici şey diğer markaların tersine çalışması. Yani su üstten girip alttan çıkıyor. Malzeme dizilimini bunu dikkate alarak yapmanız lazım. Eğer sepetleri ve kafayı iyi oturtmazsanız alttan suyu çeken boru sistemi oluşmaz ve suyu filtre edilmeden çevirirsiniz.
    Bende 2.5 aydır çalışıyor, debi düşüşü farketmedim. Başka ürün kullanmadım ama bence fiyatına göre gayet iyi performans veren bir alet. Yine de gözüm Fluvalda. :)

12. taygun

taygun Guest

Teşekkürler Ayhan Bey,

Ben de sabahtan beri Fluval 205'i inceliyorum. Aklım ona daha çok yatıyor gibi. Ama bir de kullananlardan birşeyler duysam iyi olacak. Fluval 205'in 3 yıl garantisi var. Saatte 680 lite su çeviriyor. 10 w tütekim. Ve içi dolu üç sepet.

Doğrusu kulağa hoş geliyor.

Fatih, kusura bakma senin Jebo tanıtım başlığın farklı konulara geçti. Konuyu saptığı yerden bölüp bir başka başlık altında devam etmek daha iyi olabilir.

Sağlıcakla

fth-94 bunu beğendi.
  13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Önemli değil Tamer abi. Herşey portal için ;)

Jebo'da 4 sepet var ve oda dolu geliyor.

Sayfayı Paylaş