1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebo 835 Dış Filtremi Kuramıyorum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde göker tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Dış filtre mi kuramıyorum su devir dağim etmiyor in ve outu doğrumu bağladım bilemiyorum.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İn out olayını kontrol et, filtrenin üstünde pompa olması lazım pompalayarak su çek filtrenin içine emiş hortumu suyun içinde olsun hava yapmasın tekrar. Olmadı açıp içine su doldur tekrar kapatıp pompala fişe tak.

3. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    veysel abi in hortumu ince olan out hortumu kalın olan değilmi ve suyu nerden koyacağım

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Senin filtre bu değil mi?
    Jebo-835-Dis-Filtre-3-Sepetli-Faturali-Full-Dolu__79374073_0.jpg

5. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    evet abi bu filtre

6. Kalın olan in ince olan aut:)

7. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    ama bende tam tersi çünkü dediğin gibi denedim girmiyor yani bende ince olan in kalın olan aut

8. Musluklar ters olmasın.

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İki boruyu akvaryumun suyuna sok vana varsa vanaları açıp üstündeki pompayla su çek, olmuyorsa yanlardan açıp su doldur içine. Bir de nereden açarım diye sormuşsun aldıktan sonra açtın değil mi içini? Bakıp kontrol ettin sanırım..

10. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    elimdeki muslukların ikisindede out yazıyor abi birinin girişi ufak diğeri büyük

11. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    evet veysel abi açtım sepetleri yerleştirdim sanırım ben borulardaki bağlantıları yanlış yapıyorum,

veysel bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Göker yukarıda dediğim gibi yap, iki hortumu akvaryum suyunun içine daldır pompala çalıştır. Hangisi giriş hangisi çıkış anlaşılır o zaman.

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İn yazan giriş yani akvaryumdan suyu çeken hortum out ise çıkış yani filtreden temizlenmiş suyun akvaryuma boşaldığı hortum.
    Veysel abinin dediği gibi filtrenin içine su doldurun yada yapa bilirseniz out hortumundan emerek filtrenin su dolmasını sağlayıp fişe takın...

veysel bunu beğendi.
  14. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Abi dediğinizi yaptım out kısmından suyu çektim ama in kısmındaki borularda su yok yani devir daim yok abi.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Motordan çalıştığına dair ses geliyor mu?

16. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Evet geliyor.

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel, peki in "giriş" hortumu akvaryumun dibinde mi hava almıyor değil mi?
    Demin dediğim gibi çıkış borusunu emip su geldiğini gördün mü ve sonra filtrenin üstünde pompa var mı varsa onuda pompala filtredeki havayı atar...

18. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Evet Alparslan giriş hortumu yani ucunda aparat olan suyun içinde ve evet outtan suyu emip suyun geldiğini gördüm evet pompa var ne kadar süre pompalamalıyım.

19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok iyi şimdi fişe tak motor dönsün onu suyla temas ettirelim abi, motora su gelmesi için pompayı devamlı pompala şayet netice alamazsan motor çalışırken çıkış hortumundan kısa kısa emiş yap ama dikkat etmen gerekir motor su ile temas ettiği anda suyu basacaktır...

20. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Aynı yine çalışmıyor.. Suyu direk filtre çanağınamı koymak gerekiyor? ben out deliğinden koydum.. ama nekadarı doldu yada sudan sebepmi çalışmıyor nasıl anlayabiliriz.

Sayfayı Paylaş