1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebo-835 sepet dizilimi nasıl olmalı?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde tembered tarafından 6 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    Jebo-835 dış filtre sepet dizilimini doğru yapmışmıyım yardımcı olursanız sevinirim.

1.En alt sepette karbon vardı bende aldığım ilave karbonu ekledim içinde sünger vardı 3. sepetin ,onun üzerine şekilde gösterildiği gibi sngerin üzerine koydum .
    2. Orta sepette seramik vardı nada dışardan aldığım seramikleri ilave ettim aynı şekilde süngerin üzerinde gösteriyordu o şekilde koydum .
    3.En üstteki sepette elyaf vardı onada ilave ettim aldığım elyafı ve filtremi çalıştırdım.

sorularım:
    1.Karbon,elyaf ve seramik değişim süreleri ne olmalıdır.
    2.karbonun kullanılmasını kimse önermedi neden .? Bitkili akvaryum benimki.
    3.Degiştirdiğim parçaları yıkayıp kullanabilirmiyim yoksa sıfır mı almam gerekiyor.?
    4.Bu filtre tahmini bana ne kadar elektrik faturası artışı getirir ne kadar yakar yani :)

Cevaplar içi herkeze teşekürler .

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Ben tetratec filtremde standart dizilimiyle kullanıyorum.
    En alttan yukarı doğru sırası ile;
    seramik, bioball, karbon ve elyaf.
    Dizilim işinde tek bir doğru yok sanırım.
    Elyafları her temizlikte değiştiririm.
    Karbon hacme göre değişmekle beraber 1 ayda dolar yaklaşık. Sürekli kullanımında herhangi bir sakınca görmedim. Dolduğunda temizleyip kullanamazsın yenisi ile değiştirmelisiniz.
    Bakterileri kaybetmemek için Seramikleri akvaryumdan aldığınız su ile yıkayıp tekrar kullanmanız gerekir. Klorlu musluk suyu bakterileri öldürür.
    Her filtrenin üzerinde saatte kaç watt tükettiği yazar. Wattx24x30 yaparsanız aylık tüketiminizi bulursunuz. Güncel bölgenizdeki elektrik kw tarifesine bakarak maliyeti bulabilirsiniz.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

3. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    Cevap: Jebo-835 sepet dizilimi nasıl olmalı?

tesekurler .

Sayfayı Paylaş