1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebo 839

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde Cihattr42 tarafından 7 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Cihattr42

  Cihattr42

  Mesajlar:
  10
  Merhaba arkadaşlar,Bana bir arkadaşım jebo 839 dış filitre hediye etti ama bu filitrenin kurulumu ve kullanımı hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var filitrenin kurulumu ve kullanıma hakkında yardımcı olursanız sevinirim,bide sepetler aldığım gibi kalsınmı en altta carbon elyaf üste seramik elyaf üstü seramik elyaf üstü seramik elyaf en üsttede süngerler var.Şimdiden TEŞEKKÜRLER...
   
 2. The_ReligiouS

  The_ReligiouS

  Mesajlar:
  1.179
  İsim:
  Bekir YÜCEL
  Cevap: Jebo 839

  Cihat Bey;
  Jebo filtrelerde hali hazırda gelen malzeme pek yeterli olmuyor. Karbon için akvaryumdaki canlı türünü belirtirseniz yardımcı olalım. Onun dışında biraz seramik halka, küçük parçalara ayrılmış lav kırığı ve imkanınız varsa Seachem Purigen temin ederseniz gayet efektif bir filtreleme yapabilirsiniz. Dizilim için ise eğer malzeme almaya karar verirseniz sıralamayı tekrar gözden geçirirz.
  Sağlıklı balıklar.
   
 3. LostRua

  LostRua

  Mesajlar:
  3.604
  Yer:
  Konya
  İsim:
  Doğuş ARISOY
  Cevap: Jebo 839

  Ben sadece elyaf ve sünger kullanıyorum filtre içi gayet memnunum. Bence içeriği balık ve akvaryuma göre şekillendirin. Bol balık varsa bence substrata ihtiyaç olur ama bitkiliyse bence sadece elyaf ve katı sünger yeterli.
   
 4. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.047
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Cevap: Jebo 839

  Bende şöyle altan yukarıya seramik delikli taş,mavi sünger 5 cm kalınlığında olandan ve üstüne elyaf ...
   
 5. Cihattr42

  Cihattr42

  Mesajlar:
  10
  Cevap: Jebo 839

  Akvaryumda yunus cichled ve cüce vatoz besliyorum Ben zaten ek olarak bi poşet seramik bi poşet carbon bide elyaf bunlar yetermi bide kurulumu nasıl yapıyoruz
   
 6. The_ReligiouS

  The_ReligiouS

  Mesajlar:
  1.179
  İsim:
  Bekir YÜCEL
  Cevap: Jebo 839

  Yunus besliyorsanız karbona hiç gerek yok. Sıralamayı şü sekilde yapabilirsiniz en üstte zaten kendi mavi süngeri var onun altına elyaf takviyesi yaptıktan sonra 2. sepete seramik halka koyun. 3. sepete yine elyaf koyduktan sonra diğer sepetleri de elyaf arası seramik ile destekleyerek dizebilirsiniz. Birde yunusların yanında vatoz biraz sakıncalı olabilir. Ayrıca vatoz olan akvaryumda su değişimlerinde ısı ve suyun yeterince dinlenmiş olmasına dikkat edin. Akvaryum ile değiştirme suyunun arasında en fazla 1 derece fark olsun.

  İmkanınız varsa vatozları çıkarın su ısısını da elinizden geldiğince 24 derecede tutun. Yunuslarınızın boyutunu bilmiyorum ama ırkları sağlamsa güzel kafalı yunuslara sahip olursunuz.

  Sağlıklı balıklar.

  Bir diğer hususta vatozlar otçul beslenen bir türür. Yunuslar ise etçil vatozlarınızın kabız olma durumu soz konusu olabilir ilerde.
   
 7. Cihattr42

  Cihattr42

  Mesajlar:
  10
  Cevap: Jebo 839

  Saolun Teşekkürler... :D
   

Sayfayı Paylaş