1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebo 839

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde Cihattr42 tarafından 7 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Cihattr42

Cihattr42

İsim:
    Cihat ÇÖMLEKÇİ
    Merhaba arkadaşlar,Bana bir arkadaşım jebo 839 dış filitre hediye etti ama bu filitrenin kurulumu ve kullanımı hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var filitrenin kurulumu ve kullanıma hakkında yardımcı olursanız sevinirim,bide sepetler aldığım gibi kalsınmı en altta carbon elyaf üste seramik elyaf üstü seramik elyaf üstü seramik elyaf en üsttede süngerler var.Şimdiden TEŞEKKÜRLER...

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Jebo 839

Cihat Bey;
    Jebo filtrelerde hali hazırda gelen malzeme pek yeterli olmuyor. Karbon için akvaryumdaki canlı türünü belirtirseniz yardımcı olalım. Onun dışında biraz seramik halka, küçük parçalara ayrılmış lav kırığı ve imkanınız varsa Seachem Purigen temin ederseniz gayet efektif bir filtreleme yapabilirsiniz. Dizilim için ise eğer malzeme almaya karar verirseniz sıralamayı tekrar gözden geçirirz.
    Sağlıklı balıklar.

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Ben sadece elyaf ve sünger kullanıyorum filtre içi gayet memnunum. Bence içeriği balık ve akvaryuma göre şekillendirin. Bol balık varsa bence substrata ihtiyaç olur ama bitkiliyse bence sadece elyaf ve katı sünger yeterli.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Bende şöyle altan yukarıya seramik delikli taş,mavi sünger 5 cm kalınlığında olandan ve üstüne elyaf ...

5. Cihattr42

Cihattr42

İsim:
    Cihat ÇÖMLEKÇİ

Akvaryumda yunus cichled ve cüce vatoz besliyorum Ben zaten ek olarak bi poşet seramik bi poşet carbon bide elyaf bunlar yetermi bide kurulumu nasıl yapıyoruz

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Yunus besliyorsanız karbona hiç gerek yok. Sıralamayı şü sekilde yapabilirsiniz en üstte zaten kendi mavi süngeri var onun altına elyaf takviyesi yaptıktan sonra 2. sepete seramik halka koyun. 3. sepete yine elyaf koyduktan sonra diğer sepetleri de elyaf arası seramik ile destekleyerek dizebilirsiniz. Birde yunusların yanında vatoz biraz sakıncalı olabilir. Ayrıca vatoz olan akvaryumda su değişimlerinde ısı ve suyun yeterince dinlenmiş olmasına dikkat edin. Akvaryum ile değiştirme suyunun arasında en fazla 1 derece fark olsun.

İmkanınız varsa vatozları çıkarın su ısısını da elinizden geldiğince 24 derecede tutun. Yunuslarınızın boyutunu bilmiyorum ama ırkları sağlamsa güzel kafalı yunuslara sahip olursunuz.

Sağlıklı balıklar.

Bir diğer hususta vatozlar otçul beslenen bir türür. Yunuslar ise etçil vatozlarınızın kabız olma durumu soz konusu olabilir ilerde.

7. Cihattr42

Cihattr42

İsim:
    Cihat ÇÖMLEKÇİ

Saolun Teşekkürler... :D

Sayfayı Paylaş