1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jebo dış filtre??

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde gangster92 tarafından 22 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. gangster92

gangster92

İsim:
    Ahmet
    Uzun araştırmalarımdan sonra akvaryumda somut adımlar atmaya başladım :). 240 yada 270 litrelik bir akvaryum yaptırmaya karar verdim. Yarın gidip mobilyası için alışveriş yapıcaz. Dış filtre olarak da jebo 829 düşünüyorum. Balık olarak silver dolar ve ebjd tarzı büyük boyutlu balıklar düşünüyorum. Bu filtre yeterli olur mu?:bilmem: Teşekkürler.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Jebo dış filtre??

Kararınız hayırlı olsun. Jebo 829 modeli size rahatlıkla yetecektir.

Bu arada akvaryumunuzun kurulum başlığınıda bekliyoruz...

gangster92 bunu beğendi.
  3. gangster92

gangster92

İsim:
    Ahmet
    Teşekkürler. Kurulum başlığına koymayı bende düşünüyorum. Bu filtreyi seçmemdeki en büyük etkenlerden biri de diğer konuda dediklerinizle siz oldunuz :)

Şu anda araştırma yaparken gözüme çarptı. Jet 3358 nasıl bir filtre? Elektrik tüketimi baya az. Kullananlar da debi sorunu yaşamamış. Sizin bir bilginiz var mı?

Debi olarak 1500l/H yazıyor ancak 200 lt'ye kadara akvaryumlarda diyor???

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Jet'le ilgili bir bilgim yok ama 1500l/ h demesi saatte 1500 lt su çeviriyor demektir. Ve filtre alırken tankımızın mevcut litresini saatte 5 defa filtre edebilecek filtrelere bakarız.. Sizde 1000 lt ve üstünü filtre edebilen dış filtrelere bakınız..

gangster92 bunu beğendi.
  5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Tetratec e göre oldukça gürültülü çalışacağıda bir gerçek.

gangster92 bunu beğendi.
  6. gangster92

gangster92

İsim:
    Ahmet

Aslında tetratec ex1200 düşünüyordum ancak herkes sızdırma probleminden şikayetçi.Sızdırma olmasaydı alacağım tetratec'ti.

7. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Malesef bir süre sonra contalarında sıkıntı oluyor ama her modelinde olmuyor tetratec700 lerde kesin var 600 lerde ben rastlamadım.

gangster92 bunu beğendi.
  8. gangster92

gangster92

İsim:
    Ahmet

Evet o nedenle biraz sıkıntı oluyor. Çünkü filtreyi koyduğum mobilya masifden. Yani su sızıntısı baya sorun olur.

9. gangster92

gangster92

İsim:
    Ahmet

Bazı satış sitelerinde 1050 diiyor bazılarında 1500 diyor. Açıkçası ben de ne olduğunu pek anlamadım.

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Jet 3358 için bir çok site farklı özelliklerde yazmış. Dikkatli inceleyin, ilerde pişman olmayın.

Kimisi saatte 708/750 L/H su filtreleme kapasitesi ve 10.9/9 w olduğunu. Kimiside 23,5 watt gücünde, saatte 1500 litre su çevirdiğini yazmış. satte 1500 litre su çevirse 200 litre için olmaz diye düşünüyorum.

* 105/120 cm su basış yüksekliğine sahiptir diyor ayrıca siteler.

gangster92 bunu beğendi.
  11. gangster92

gangster92

İsim:
    Ahmet

Konudan konuya atlıyorum kusura bakmayın ama bir de ekol 17 ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Kullananınız var mı acaba nasıl bir filtredir? Yerli malı olduğuna göre heralde yedek parça sorunu olmaz.

Sayfayı Paylaş