1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Jet 3368 Canister Dış Filtre 1650 L/H Nasıl Sizce

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde DizD@R21 tarafından 9 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Arkadaşlar dış filitre almayı düşünüyor arkdaşım ve bana bu markayı araştırmamı söyledi.Sizce bu filitre nasıl.Elinde yaklaşık 90 ytl var.Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Jet 3368 Canister Dış Filtre 1650 L/H;

200 litre'ye kadar akvaryumlarda mekanik, kimyasal ve biyolojik filtrasyon sağlayan, 26 watt gücünde, saatte 1650 litre filtrasyon kapasitesine sahip yüksek performanslı canister filtredir.

* Tatlı su ve tuzlu su akvaryumları için uygundur.
    * İçerisinde standart olarak hortum bağlantı aparatları, musluk, sünger, elyaf bulunmaktadır.
    * Filtre içerisinde 3 sepet bulunmaktadır.
    * Vanaları 360 0 hareket edebilir.
    * 1,50 metre su basış yüksekliğine (H/Max) sahiptir.
    * Saatte 1650 litre su filtreleme kapasitesine (Q/Max) sahiptir.
    * Vanalarında açma kapama kontrol düğmesi bulunmaktadır.
    * Üst bölümünde bulunan kapak sayesinde ilk kurulumda suyun kolayca doldurulmasını sağlayarak, filtrenin hava yapmasını önler.

Kullanma Talimatı;
    * Filtre akvaryum dışında, akvaryumdan aşağıda kullanılır.
    * Filtreyi kurmak için iç (in) / dış (out) yazılı vanaları yerleştiriniz.
    * Hortumu gereken uzunluğa göre ayarlayınız.
    * Hortumun bükülmediğinden emin olunuz, vana başlıklarını yavaşça sabitleyiniz.
    * Klipsi açarak güç motorunu gövdeden ayırınız.
    * Sepetleri filtre malzemesi ile doldurarak hazırlayınız.
    * Güç motorunu yerleştirerek klipsleri kapatınız.
    * Başlatmak için, üst kapağı açarak su doldurunuz. Daha sonra filtre işlemini başlatmak için fişi pirize takınız.

Temizleme Talimatları;
    * İn (içeri) vana başını kapatınız, vidayı gevşetiniz ve İn (içeri) vana başını çıkarınız, daha sonra fişi pirizden çıkartınız, son olarak Out (dışarı) vana başını kapatınız, vidasını gevşetiniz ve Out vana başını çıkartınız.
    * Güç başlığını (üst kapağı) çıkarmak için, filtrenin gövdesindeki klipsi açınız.
    * Filtre sepetlerini ayrı olarak çıkartınız. Filtre süngerlerini ve malzemelerini suyla durulayarak temizleyiniz.
    * Değişmesi veya eklenmesi gereken filtre malzemelerini ilave ediniz.

Uyarılar;
    * Kesinlikle temizlik işlemi esnasında sıcak su ve deterjan kullanmayınız.
    * Susuz çalıştırmayınız.
    * Filtre 35 derece üzerinde su sıcaklığında çalıştırılmamalıdır.
    * Filtrenin takılacağı priz kontrol edilmelidir. Prizdeki arızalar aletin bozulmasına neden olabilir. Filtrenin fişi prize tam olarak oturmalı ve sabit olmalıdır.
    * Filtrenin takılacağı priz ıslanmayacak şekilde ve uzak konumda olmalıdır.
    * Filtrenin işlevini tam olarak yapabilmesi için filtresi sürekli kontrol edilerek temizlenmelidir. Yıpranmış sünger, elyaf ve filtre malzemeleri yenilenmelidir.
    * Isı kaynaklarının yakınında muhafaza edilmemelidir.
    Havale İnd. (%5) : 78,61 TL
    Kargo ücretide yok

2. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
  3. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Bunlar aynı değil mi özcan abi sence hangisini alalım

4. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Semih bendeki dış filitreler hep EKOL 15-17 dir çok memnunun Çin mallarından bence daha üstün ve daha tasaruflu tabiiki benim görüşüm.Ekol filitrenin yedek parçaları çok ucuz vede Bursa ATİ AKVARYUM malzemeleri imalat yerinde her türlü destek sağlanıyor.150 litreye kadar ekol 15 -150 litrenin üzeri ekol 17 ekol 19 üst giriş ve çıkışlı beni açmıyor ekol 17 aynı eheim 2217 ölçü ve güç harcamında yani 20 vat ekol15 ise eheim 2213 ayarında ve 10 vatlık güç harcıyor.bunları en ucuz REİS AKVARYUM VE DİSCUS AKVARYUM PET SHOP tan bulursun karar senin 1000 tane filitre alsan 1000 ekol olur TABİİKİ BENİM GÖRÜŞÜM.Her yiğidin yoğurt yemesi başkadır.:ay::D

5. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Özcan abi dış filitre almadım daha arayıştayım

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
  7. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Olcay abi elimden geldiğince akvaryum ürünlerine para vermemeye çalışıyorum sağolsun senin yardımlarınla bir yere gelebildim.Çırağın olmaktan gurur duyuyorum ama maddi sıkıntılar ve ailemin hobiyi bırakma baskısı bazı şeyleri yapmamaya yönlendiriyor.Yaptığın bütün dıy projeleri inan hepsini yapıyorum hatta daha fazlasını yapmak için çabalıyorum.Gerek yaptığım dıy yapımları akvaryumportalında tanıtarak siz değerli ustadlarımdan bilgi alıyorum ve bu doğrultuda ilerliyorum.Dıy yapımında gelince yaptığım bazı yapımlar benden dolayı oluşan hatalardan dolayı yapmama veya gidip hazır olan ürünlere zorluyo.Bu konuda senin olunda gelene çırakların senin ve akvaryumportalı ailesinin yardımı beklemekteyim.Artık bir hobihane yapmak istiyorum ama nasıl olucak,nasıl yaparım,bunu yaparsam doğru olur mu gibi endişelerim var.Sitelerde senin üretim yaptınığın yer ve başkaların yaptığı üretimhane benim kıskanmama neden oldu ve bu beni daha da çalışmamı gerektiğini anlatıyor.Dedğim gibi olcay abi bu portalda bütün yapımları elimde bulunan 100 sayfalık metot defterime not alıyom ki unutmayım ve yapıyım diye.El becerime güveniyorum ve senin yardımlarınıda bekliyorum

Sayfayı Paylaş