1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

köklü değişiklik

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde muratozturk tarafından 13 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Merhaba

96 litre bitkili tankımda yeni ve köklü bir değişikliğe gitmek için tüm bitkileri ve dekoru çıkararak işe başladım değişimden önceki ve sonraki fotoları aşşağıdadır öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum

Boyut (cm):80*30*40h

Kapasite (litre):96

Canlılar: valifera lepistes kılıçkuyruk , yeşil, mavi, sırtı çizgili, hayalet karides çeşitleri,elma , blue ramshorn , minare , ve her tür adi salyangoz, leopar vatoz

bitkiler: java moss, tütün, eledoa, saz, gül, anubias barteri, su mercimeği, ve Hydrocotyle verticillata

Malzemeler: dolphin c-500 dış filtre 100w ısıtıcı(sadece kış aylarında), 18w bitki ışığı , tabanda dere kumu

Akvaryum Bakımı:haftalık toplam %50 su değişimi, haftadabir kez ve gerektikçe beyaz sirke veya elma sirkesiyle cam temizliği ve filtre hortum içi temizliği , aylık yada gerektikçe filtre içi temizlik

Kullanılan Yemler:bitkisel pul yemler, spirulina, dövülmüş alabalık yemi

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: bataklık gübresi , dıy sıvı gübre ve sera florena sıvı gübre

Fotolar:

Bu ilk hali

bunlarda yeni hali

Video:

[video]http://www.izlesene.com/video/hayvanlar-96-lt-bitkili/2242135[/video]

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Balıklarınıza yüzecek konum gelmiş gerçekten güzel olmuş arka taraflar sık olması demek canlı doğuranların rahatına yöneliktir bitki gelişimleriniz nasıl oluyor. Işığınız sizce yeterli mi bu kadar cam temizliğine neden ihtiyaç duruyorsunuz bende onu anlayamadım malesef... Bu konular hakkındada beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum...

3. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Merhaba
    Cevaplamaktan mutluluk duyarım elbette
    CAM TEMİZLİĞİ: su seviyesine yakın olan yerlerdeki kireç lekeleri çok çabuk oluşuyor antalyada sular kireçli bunun için beyaz sirek veya elma sirkesi kullanıyorum ayrıca sirke balıklardaki mukozayı güçlendirir demişti bi güvenilir kişi
    IŞIK: aslında ışık 2* 18 watt daylıght flo ve birde bitki ışığı denilen 18 watt flo vardı bir haftadır balastlarım arızalı bu sebeple sadece bitki flo kullanıyorum (şimdilik)
    GELİŞİM: Bilirsiniz anubias çok fazla ışık istemez eledoa, saz ve tütün ise zaten hızlı gelişen bitkiler ve sorun yaşamadım

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel olmuş ellerine sağlık. Daha geniş bir alan kalmış ön kısımda. Fakat ilk hali benim çok hoşuma gitti yalan yok. Zamanla bitkiler gelişince daha güzel olacaktır mutlaka.

Hayırlı olsun yeni hali.

muratozturk bunu beğendi.
  5. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Aslına bakarsanız ilk hali benimde çok hoşuma gidiyordu ama eleştirilerden bıktım özelliklede küçük kızım
    -baba benim kocakafalı balığım (16 17 cm lik leopar vatoz) nerde neden onu öne çıkarmıyosun ?
    dedikce banada emre itaat farz oldu

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Murat kardeş hayırlı olsun.

Eski hali daha şık dursada, yeni peysajlar görünüm olarak hayal kırıklığı yaratabilir, ama kolay bitkilerden oluştuğu için kısa zamanda eskisini aratmayacaktır.

Sazların önünde duran bitkileri biraz sıkıntılı gördüm, sararma ve delinme mevcut sanırım, potasyum eksikliği gibi geldi bana.

Tekrar hayırlı olsun kardeşim....

7. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Sazların önündekiler geçen sene sizin gönderdiğiniz güllerden kurtarabildiklerim bi ara ilgilenememiştim çoğu bitkim öldü malesef.

murer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş