1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

köpek balıklarım yem yemiyor

Başlığı 'Groupers Tür Forumu' kategorisinde aslankaya tarafından 23 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. aslankaya

aslankaya

İsim:
    anıl deniz aslankaya
    arkadaşlar 2 tane küçük köpek balığı aldım ama daha yüzdüklerini dahi görmedim akvaryumun bi köşesinde sadece havada asılı kalıp bekliyorlar yemde yemiyolarlar arada korkutuyorum cama vurup hemen bi tur atıp oldukları yere geri dönüyorlar bunun sebebi ne olabilir bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Köpek balığı derken pengasus köpek balığı mı?

3. aslankaya

aslankaya

İsim:
    anıl deniz aslankaya
    Doğrusunu söylemek gerekirse tam bilmiyorum ama resimlerini çekmeye çalıştım

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      62,9 KB
      Görüntüleme:
      802
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,3 KB
      Görüntüleme:
      575
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      60,1 KB
      Görüntüleme:
      752
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet bunlar pengasus ...:)

5. aslankaya

aslankaya

İsim:
    anıl deniz aslankaya
    bi petshopcuya sordum alışmamışlardır daha dedi beklicem işte. Teşekkür ederim arkadaşım yardımın için :)

6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Arkadaşım bende challenger var, 4 adet ve 2 metrelik akvaryumdalar. Sakın cama vurmak gibi eylemlerde bulunma. Çabuk strese giren türlerdir. Şuan için alışma evresinde olmaları kuvvet ve muhtemel ama akvaryum boyutuda çok önemli bu noktada. Çoğu hobici belli bir boya gelince satarım veya akvaryumumu değiştiririm diye alıyor bu canlıları ve minnacık akvaryumlarda işkence ediyorlar. Benim balıklarım 20 cm olmasına rağmen 2 metrelik akvaryumda 3 ayda ışığa, sese ve tanka alıştılar. Sana tavsiyem balıkların için en uygun ortamı hazırla(geniş yüzme alanı), balıkların strese çabuk gireceğinden dolayı akvaryumda su değişimi sırasında bile balıklarını ayrı bir tanka ayır ve stres hormonlarını o tanka atmalarını sağla ve o suyu kesinlikle ana tankına karıştırma.
    Isı değişmlerinden ani şekilde etkilendikleri için ısıyı dengelemeden sakın ana tanka koyma. Karanlıkta yemle yap. Işıkda zor yem yerler ve olabildiğince tek tür akvaryumunda beslemeye özen göster.

Sayfayı Paylaş