1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Köpekbalıgıma veda

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ekotim tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    En sonunda sitedeki tecrübeli arkadasları dinlereyerek canlıdoguran tankımdan köpekbalıklarımı cıkardım.Yerine 2 lepistes,1 vatoz,1 çöpçü aldım.
    Umarım balık uyumu konusunda artık bir sorun olmaz.

2 moli
    2 tetra
    2 plati
    2 kuluckuyruk
    2 lepistes
    2 vatoz
    1 çöpçü
    1 de midyem var

Birde tetralar bildigim kadarıyla 2 D 1E olarak beslinir ama akvaryumcuya sordum.Cinsiyet ayırt edemeyiz dedi.Bende almaktan vazgectim.Nasıl anlıyabiliriz.Hazır konu acmısken sormak istedim.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Köpekbalıgıma veda

Akvaryumun kaç lt ?

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Köpekbalıgıma veda

Ekrem abi 30 lt lik bir akvaryumdan o balıkları çıkarmakla çok iyi etmişsin ama genede bir yanlışın var 3 adet vatoz o akvaryumda yaşamaz o yüzden o balıkları ve 1 tanede istediğin balığı çıkarmalısın.Vatozlarının yerine de 1 tane cüce vatoz alırsan orda rahat yaşayabilir.Tetraların cinsiyetleriyle ilgili hiç bir bilgim yok.

4. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Köpekbalıgıma veda

3 vatoz bunuda degerlendiricem. smiley18.gif

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Köpekbalıgıma veda

Tercih doğru bana göre. Zaten gerek hız ve gerekse boyut ve yine kibar görünüm olarak akvaryumdaki balıklarınız yanına uygun değildi. burda:gif

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Köpekbalıgıma veda

Canlı doğuranlar yavrular , tetralarda afiyetle yer. Bu iki tür bir arada olmaz. Lepisteslerin kuyruklarından başlarlar yakın zamanda tırtıklamaya.

Akvaryumunuz ebatlarına göre balık sayınız oldukça fazla. Heleki o vatoz sayınız...Ufak bir akvaryumda vatoz bulundurmanıza gerek yok. Dipteki yem vs ile zaten çöpçüler ilgilenir , camda oluşan yosunlanmayıda mıknatıslı cam sileceği ile çözebilirsiniz.İlle de vatoz beslemek istiyorsanız borneo vatoz ya da cüce vatoz beslemenizi tavsiye ederim.Bu belirttiğim türler özellikle borneo vatoz çok büyümez.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Köpekbalıgıma veda

Doğru bir tercih yapmışsın Ekrem abi. Emin ol daha zevkli olacak akvaryumunun yeni hali...

Sayfayı Paylaş