1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Küçük Akvaryumum ve Yeni Akvaryumum Gelişim

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde umutkrgl tarafından 18 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
  2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Akvaryumunuz kaç litre? Hangi türler var? (gördüğüm kadarıyla bir dişi bir erkek sarı prenses ve bir vatoz var.) v.b v.s Bunun gibi bilgileride paylaşırsanız yorumlar açısından daha iyi olacağını düşünüyorum.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler Umut Fotoğraflar için. Akvaryumun bazı eksikleri var bana göre. Bunlardan birincisi yapay malzemeler, diğeri iç filtrenin kötü görüntüsü ve Malawi türüne yapay da olsa yakışmayan ağaç kütük. Hacim düşük olduğu için iç filtre sırıtıyor. Şelale filtre çok daha iyi olur.

4. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Yeni akvaryumum sonunda kurdum işte bir kaç fotoğraf lambası açık mavi resmini çekerken koyu çıktı anlayamadım.
    Tamamlanmış değil henüz kaya ve taş eklenecek dekorunu değiştirince tekrar koyucam resmini yine yorum ve önerilerinizi bekliyorum ilgi gösteren herkese teşekkürler.:)

Genel Görünüm;

Albinolarımdan birtanesi;

http://img502.imageshack.us/img502/6421/fotoraf0489e.jpg

Yunuslarım;

http://img149.imageshack.us/img149/8667/fotoraf0490.jpg

Sarı Prenseslerim;
    http://www.upload.gen.tr/resim.php/s16/y958fl9m/Foto__raf0491.jpg.html

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler çok daha güzel olmuş tebrik ederim. İlk akvaryuma göre ben burdayım diyor açıkcası. Işık tamamen mavi renk mi bana mı öyle geldi ?

6. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Işık tamamen mavi fakat bu kadar koyu değil yanına kırık bir pembe daha koyup güzel bir renk ortaya çıkartacağım =)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yanına Sylvania (Daylight) gün ışığı daha güzel olur ve canlılar da yadırgamaz fazla. Pembemsi yanar zaten hifif. Yoğun pembe kötü olur bana göre.

8. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Hmmm peki dediğiniz gibi yaparım bayağı önerdiniz gün ışığını bir sorduğum akvaryumcuda pembe ile mavi ışık koymuştu güzel bir renk veriyordu ondan dedim ismini unuttum ama lambaların G ile başlayan garip adları vardı.Birde filtre olarak ne kullanayım yeni bir filtre alıcam dış filtre daha iyi olur dimi?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Pembemsi yanar gün ışığı biraz gördüğünüz gün ışığı olabilir. Dış filtre elbette daha iyi olur. İmkan varsa dış filtre yoksa şelale filtre bence. Akvaryumdakiiç filtre içinde baya malzeme var iş yapar ama görüntüyü bozuyor sanki.

10. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    İnanın hiç bir iş yapmıyor çünkü çok ucuza almıştım 15 lira gibi komik bir rakam zaten işimede yaramadı önündeki pisliği dahi kaldırmaya mecali yok filtrenin çalışıp çalışmadığını bile ayırt edemiyorsunuz öyle güçsüz.Uygun fiyata çokta yüksek olmayan vi dış filtre alıcam çünkü akvaryum 100 litre.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş