1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Küçük Beyaz kurtlar

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kado buhara tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Dün akşam eve gittiğimde bir baktım camda ince saç gibi beyaz kısa 2-4 cm arasında kurtlar.Hemen akvaryumun içindeki balıkları aldım.Dibindeki çakılları ayırdım ve akvaryumu sıcak suyla yıkdadım.Ekipmanların üstüne kaynar su döktüm ve yıkadım.Dış filtreyide aynen sıcak suyla güzelce komple yıkadım.Dipteki çakılların yerine yeni temizlediğim midye kırıklarını koydum.Akvaryumun su sıcaklığını ayarladıktan sonra ekipmanları tekrar yerleştirip,balıklarımı içine attım.
    Sizce bu parazitlerden kalan olmuşmudur?Balıklar için hala bir tehlike varmıdır?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Küçük Beyaz kurtlar

Sağolasınnnnn, hiç bir bakteri kalmamıştır akvaryumda, ne yararlı, nede zararlı. Suyuda kople değiştirdin değilmi?

Balıklar için tehlike, oturmamış akvaryum tehlikesi.

3. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Aynen öyle yaptım abi ne yapim onları görünce arkadaşı aradım böyle yapmamı söyledi.Başka tankım yokki öbürüne atıpta suyu dinlendirip tekrar koyim balıkları oraya.Şimdi bunun içine ilaç atmam gerekirmi Murat abi.Tehlikeli diyorsun ama abi.Ben ilk akvaryumu kurarkende balıkları suyu dinlendirmeden koydum,sadece suyun ısısını ayarladım balıkları içine atmadan önce.

4. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Bir ilaç falan önerecek olan yokmu bunların oluşmaması için.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Küçük Beyaz kurtlar

Belli zaten öyle yaptığın :F

Herneyse dinlenmemiş su ile başın belada. Eğer akvaryumun çok büyük değilse damacana su kullan ama çok büyük ise ayrı bir kapta 2-3 gün balıklar orada kalsın derim hem bu arada su dinlenir.

6. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Küçük Beyaz kurtlar

Düan akşam baktım balıklarda bir problem yok ama anaç olan biraz stresli ve saldırgan gibi.Sera baktopur diye bir ilaç aldım ondan döktüm dün içine 3 gün onu kullanacağım.

Sayfayı Paylaş