1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Küçük bir dış filtre yapacağım.

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Arkadaşlar, iç filtremin yetersizliğinden dolayı, şelale filtre alana kadar kullanacağım bir dış filtre yapmayı düşünüyorum. Herşeyden olur, 2.5 litrelik pet den, bidondan olabilir. Elimdeki filtrenin kafasını kullanacağım. Biraz fikrinizi almak istiyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Toprak DIY filtre portalında birçok örnek var. En ideal olan yöntem akvaryum üzerindeki hazneye su basarak filtre malzemelerinden geçen suyu plastik hazne altından delinip takılacak borudan suyu akvaryuma döndürmektir.

Dış filtre tarzında bir filtreye kafa motorunun gücü yetmeyebilir ve zorlanır. Örneklere bir bak ve beğendiklerinden fotoğrafları ekle buraya üstünden ilerleyelim.

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    O kadar üst filtre paylaşımı var forumda ama gitmişsin nerden örnek vermişsin. Evet sistem linkteki gibi olacak. Dış filtre motorunu zorlar üst filtre uygun sana.

5. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Linkteki sistem uygun Toprak...

Ben bu sistemi eskiden sarı prenses-greshakei tankımda kullanmıştım ve su gerçekten ayna gibi olmuştu.Ancak suyun çıkış yerindeki hortumu biraz uzun tut yoksa aşırı ses yapıyor :)

6. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Forumda bir değişiğini gördüğüm sistemle filtreyi yapacağım. Kıytırıktan bir çizimle 10 dk sonra geliyorum. :D

Sayfayı Paylaş