1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

küçük salyangozlar

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde adnan tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    Bitkili akvaryumumsa küçük salyagozlar türedi bunlardan kurtulmak için katil salyagoz almayı düşünüyorum.Ancak lepistes yavrularımı yermi,bu salyagozları nereden temin edebilirim.Akvaryumum 150 lt. kaç adet katil salyangoz gerekir.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  3. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    küçük salyangozlar

Bitkili akvaryum olduğu için su değişimi sıklıkla yapıyorum 1\3 oranında makrakantar bu su değişiminden etkileniyorlar ve ömürleri uzun olmuyor.Onun için katil salyangoz düşünüyorum.

M.D 1

4. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    küçük salyangozlar

Ben daha önce salatalık denedim ancak hiç salyagoz gelmedi zaten salatalık vatosuma tetmiyor.

5. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    küçük salyangozlar

Daha değişik fikirlrleri olan arkadaşlar yokmu?

6. taygun

taygun Guest

küçük salyangozlar

Merhaba,

Bir zaman önce ben de akvaryumumu sarmış olan salyangozlardan şikayetçi olmuş ve çare olur mu diye Anentemo Helena salyangozunu (Katil Salyangoz) denemeye karar vermiştim. Birkaç ay içinde akvaryumumdaki bütün salyangozlar tükendi. Bu arada ben de akvaryumuma arkadaşlardan bulduğum salyangozları koymaya başladım ki katil salyangozlar beslensinler. :F

Kısacası, sizin katil salyangoz dediğinizi Anentemo Helena salyangozları en pratik ve en kesin çözümdür. Lepistes yavrularınıza da kesinlike zarar vermezler.

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t5631.0.html

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t6033.0.html

Saygıılar

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    küçük salyangozlar

Adnan abi ben bunları tek tek toplayarak kurtulmuştum bunlardan. İkinci istilaları da bir bitki eklemesi sonucu olmuştu. O zaman da bitkili bozup malawi tankına çevirince köklerini kurutmuştum.

Sayfayı Paylaş