1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Küçük setim

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde gokhantiknaz tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Uzun zamandır düşündüğüm ve artık sağda solda ufak akvaryumlardan sıkılıp toplansın diyerek yaptırdığım set... Tabi Muhammed Hocamın teşvikini inkar edemem :))

Seti ypatırma amacım aslında elimde olan kıymetli balıkları kayetmeden üretip kendi sirkilasyonumu sağlamaktı.

Elimde 3. batım büyüttüğüm bolivian ramler, koloni panda ve starbai çöpçüler bir kaç cins lepistes ,kakadu ve artık damızlık olan L144 longfin ler var.

Setin ölçüleri Yerden en üstteki akvaryuma 155 cm. 90 cm uzunluk 35 santim de en var.

İşte şimdilik fotoğraflar bunlar. Gelişmeleri paylaşacağım inşallah.

IMG_20140413_165344.jpg

IMG_20140416_193500.jpg

IMG_20140416_193514.jpg

IMG_20140416_193531.jpg

IMG_20140416_193545.jpg

Montimahir, Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun Gökhan gayet şık ve kullanışlı olmuş.

gokhantiknaz bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gökhan abi güzel görünüyor, üretmek tüketmekten her zaman iyidir...;)

muro500 ve gokhantiknaz bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Starbai çöpçüler talibim abi. Hayırlı olsun ne kadar zevkte olsa bel ağrısı baş göstermeye başlayacak abi zamanla keşke merkezi bir sistem yaptırsaydın su değişimi ve filtrasyon için.

gokhantiknaz bunu beğendi.
  5. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Starbai'leri bi ara satışa çıkartmıştım doğuş. Bi densiz aradı üretimciydi büyük ihtimal, tanesi şu kadardan ver hadi 2 tl de benden olsun toplam şu kadar vereyim dedi. Bende direk satmaktan vazgeçtim. Elimdeki mobilyalı akvaryumu da satınca bu seti yaptırdım.

Filtrasyon ısıtma su değişimi için sumplu sistem lazım. En temizi aslında. Ama bu setlerde karideste olacak bolivian ram de olacak çöpçü de olacak. Kimisi için ph ı düşürmem gerekecek kimisi için yükseltmem lazım ayrıca tanklar bitkili olacak. Bu yüzden merkezi sistem yaptırmadım. Ayrıca merkezi sistemlerde bir hastalık tüm tankları altüst ediyor. Her birinin suyu ayrı olsun en iyisi. Bel ağrısı konusunda haklısın. Bazen hobiyi kendimize eziyet haline getiriyoruz.

basma tulumba, LostRua ve veysel bunu beğendi.
  6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Gökhan bey şık olmuş elinize sağlık.
    L144 ler benden aldıklarınız mı? Fotosu var mı kerataların?

7. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Burhan bey selamlar.. Nasılsınız? Sizden aldıklarım da duruyor tabiki :)) Bu L144 ler longfin blue eye.Bir ara hepsini fotoğraflayıp paylaşayım

8. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Gökhan bey hayırlı olsun.Gayet güzel olmuş.

9. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Yavaştan paylaşımlara başlayayım. Panda & Starbai akvaryumuyla başlayalım.. Altta daha tamamlanmamış 90 lık. Ve Salonumda köşemdeki yeni ilgilenmeye başladığım 30 luk nanom...
    IMG_20140422_204250.jpg IMG_20140422_204310.jpg IMG_20140421_223503.jpg IMG_20140422_203957.jpg

veysel, LostRua ve murat parin bunu beğendi.
  10. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İşiniz zor allah şimdiden kolaylık versin. :D Nazar değmesin. Ayrıca corydorasların üretimi sterbailerin özellikle bilgi verirseniz daha da güzel olacaktır konu. Kum seçiminizde, bitkilerde ve dekorda bu türün ne kadar farkı var. Ve üretim için nelere dikkat etmek gerekli. Özellikle akvaryumu oluştururken. Teşekkürler şimdiden.

11. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Evet zor ama bir o kadar zevkli.daha önce panda ve sfarbai ürettim ki şu anki anaçlar yavrularımdı :) bolivianlar da aynı şekilde.onların verdiği şevk o meşakatli yola değecek eminim.

Starbai üretimi için en güzeli yumurtladıktan sonra anaçları başka akv.a almak. Başka bir yolu yumurtaları almak. Bir de dipte mislet kullanıyorlar ki çıkan yumurtalar buralarda anaçlar tarafından yenmesin diye. Ben silis tercih ettim doğal ortamlarına en yakını.tabanı biraz daha bitkilendireceğim ki çıkan yumurtalar saklanabilsin. En güzel üretim doğal ortamına en yakını.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

LostRua bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş