1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kücük bir nano istiyorum?

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde vedat tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat
    Arkadaşlar daha önceden deniz akvaryumu kurup sonrasında da satmak zorunda kalmıştım bunu nedeni ise fantastik türünde bir kitap cıkarmak icin maddi olarak sıkıntıya düşmemdi. Şimdi sıkıntım var ama o düzeyde değilim cok şükür biraz lsun toparlandım.
    Şuan itibariyle kücük bir nano kurmak niyetindeyim maddi acıdan beni fazla yormayacak boyuda max. 40-45cm olacak tercihim komapkt sisitem olması. Sadece bir yada iki balık hermit tüp kurdu, bakmayı düşündüğüm canlılar bunlar olcak. Bu arda kitabımın adı "evren-kızıl yıldız" google yazarsanız cıkar. Selamlar Vedat

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun hedeflediğiniz canlı yükü ile akvaryum kurmanız zor olmayacaktır. Şelale filtre ile sözünü ettiğiniz nano kurulabilir. Ancak akvaryumun daha sağlıklı hem de görselliğe hitap etmesi için kayaların kaliteli olması iyi olur. Bu sayede bakımı kolay mercan adeti artırılabilir. Eğer dediğiniz gibi sadece nanoya uygun 2 balık ve tüp kutdu gibi canlılar besleyecekseniz zaten kolay bir kurulum olur. Tabi kolay ifadesinin altındaki yapılması gerekenleri yaparak şartları güzel oluşturmak koşuluyla.

Sayfayı Paylaş