1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Küptürük Nano Reef

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Onur Pir tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Pir

Onur Pir

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Pir
    Nano reef akvaryum ölçüleri 38*38*38 ölçülerinde. Camları 6mm kalınlığında. Mahellemizdeki camcıda kestirdim. Arka fon , cam destekli 5 mm siyah pleksidir.Su giriş çıkışları ve sump kapağını lazer ile kestirdim. Yapıştırmaya kadar herşeyini tek tek kendim yaptım.Çok uğraştırdı.

Fakat kendim yaptığım akvaryum olmasına rağmen temiz bir işçilik çıkardığımı düşünüyorum, hazır sistemler gibi oldu ve sıfır ses ..Camları kestirdiğimde yapıştırmaya başladığımda bi kaç kere fotoğraf çekmiştim sizler için.Fakat bilgisayar çökünce onları yedeklemeyi unutmuşum.Olanlar ile idare edeceğiz.:)

Not: Tankı kuralı yaklaşık 3 ay oldu. Lakin bu forumda tanıtım yapmamıştım mazur görün.
    İlk önce canlı kaya vardı sistemde . Sonra onları korallwent seramik kaya ile değiştim.
    Ne kadar iyi ne kadar kötü yaptım tartışılır.

En başlarda yosun sorunum vardı şu anda hiç bir yosun kalmadı.
    Fakat cyano patlak verdi.Cyano sadece canlı kayalarda olduğu için seramik kayalı resimlerde dikkat ederseniz sağ tarafta az miktarda canlı kaya vardı. Onlar şu sistemin dışındalar. Önüne geçmek en kötü ihtimal ile çoğalmasını yavaşlatmak için çıkardım.Yani sıra farklı şekilde kaya koyma düşüncem de var.

Eski kaya dekoru ile bu şekilde idi :

Malzemeler :

Aydınlatması AquaReef Nano plus.
    ps :bubble magus nac qq
    Geri dönüş : newjet 600
    Kum olarak 7kg ********** 05-1mm inci beyazı kum.
    Hydor nano dalga motoru
    JBJ otomatik su tamamlama ünitesi ( Depo 30 Lt )
    Testler :Refraktometre , dijital ph ölçer, Salifertin Calsium ,magnezium, kh
    Prodibio Bakteri ve bacteria feeder
    Tuz ; Red sea coral pro.
    New Life Spectrum THERA +A small yem kullanıyorum.
    Yeni farkettim ki kullanım tarihi : Aralık 2013

Son olarak 2 percula sistemde yaklaşık 1 aydır nanodalar ve silivri'den topladığım 10 adet hermit sistemde.Yosunların gitmesin de çok yardımcı oldular. Bugün sisteme Fatih beyin önerisi üzerine çok az miktarda maya ve çay kaşığının 10 da 1 i dolacak kadar şeker kattım. Tank şu anda tamamen bulandı yarın bakteriler kendine gelip su rengi düzeldiğinde güncel resimleri eklerim.

MESUT_KERİM, Montimahir, halituzun ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Eline sağlık kurulum gayet güzel olmuş net ve sade bir tank, cyano problemi de ortadan kalkar yavaş yavaş çok sıkıntı etmeye gerek yok kanımca.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Onur, akvaryum kurulumu güzel gibi görünüyor, mercanlardan SPS olanlar çok keyifli görünmüyor bu fotoğraflarda. Cyano sorun kaynağın bence biyolojik denge eksikliği çünkü kumun eriyen bir kum ve bu tarz kumların ben biyolojik yaşamı tam destekleyebileceğini düşünmüyorum. Üstüne bir de dekorda seramik kaya kullanılınca cyano kaçınılmaz olmuş. Bu iki unsur dışında akvaryum güzel.

4. Onur Pir

Onur Pir

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Pir
    Teşekkür ederim. Dilerim Cyanoyu da atlatacağım zaman ile.
    Seramik kaya güzel bir tür. Yapısı oldukça delikli her ne kadar canlı kaya kadar bakteri yuvası oluşturmasa da fena bir kaya değil. O yüzden bir miktar canlı kaya tutuyordum sistemde.
    Ve kuma gelince açıkçası hiç bir fikrim yok . Cyanoyu ne tetiklemiş olabilir onu bulmaya calışıyorum.
    Ve sps lerin durumu oldukca iyi idi. Dijitalar ilk etapda biraz dökülüyorlar biliyorsunuz.Montiapora ve acropora çok sağlıklı . En azından acropora :) Diğerleri henüz toplanmadı tatlı sudan sonra. Neden öyle bir şey yaptım hala fikrim yok :)

YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
  5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Prodibio biodigiest, optim ve niteout 2 kullanmanı tavsiye ederim bakteri için.

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Ada gibi olmuş çok güzel.

7. Onur Pir

Onur Pir

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Pir
    Prodibio biodigiest kullanıyorum Fatih bey. Diğer 2 ürünü kullanmadım henüz.
    Teşekkür ederim Teoman bey.

8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Güzel bir calisma olmuş ellerinize saglik

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Dizayn çok hoşuma gitti eline sağlık güzel görünüyor...:)

10. Onur Pir

Onur Pir

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Pir
    Küptürükten bir kaç kare

cimlikaya, Fatih BARLAS, veysel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah :nazar:

12. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Gerçekten çok temiz ve imrendirici bir çalışma olmuş. İşçilik gerçekten sağlam. Tebrik etmek lazım.
    Ben her şeyiyle çok beğendim. Umarım sağlıklı yürür, yosun vs. sıkıntı yaşanmaz.

13. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa
    Canlılar güzel görünüyor maaşallah. Sistemin ses durumu nedir? Bende bu ekipmanları kullanarak kurulum yapmak istiyorum yattığım odada olacak umarım çok sesli çalışmıyorlardır.

14. Onur Pir

Onur Pir

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Pir
    Çok teşekkür ederim.
    Muhammed bey yosundan cyanosuna kadar hepsiyle uğraştım maalesef. Şu anda tank tertemiz. İnş böyle devam eder.
    Emre bey ses olayı neredeyse sıfır. Su dökülme yerini aşağı doğru eğri yaptım. Süzülürkende biyolojik sünger ile süzülüyor. Motor ve ps nin altında da biyolojik sünger var. O yüzden sıfır sese yakın bir nano oldu.

Emre_E bunu beğendi.
  15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Küptürük süper olmuş maşallah emeğine sağlık.:nazar:

16. Onur Pir

Onur Pir

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Pir
    Teşekkür ederim :)
    Arkadaşlar bu arada kırmızı zoalardan elimde bolca var. Onları takas yapabilirim başka renk zoa , mercan , balık vs.

17. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Çok şık bir nano, tebrikler Onur bey.

Sayfayı Paylaş