1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Küskünleri barıştırmak sevaptır.

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde atlantisprensi tarafından 3 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar Malawi akvaryumlarıma (Her tür ayrı akvaryumlarda olacak şekilde paslı, auratus, imparator vb.) kendi türlerinde yeni balıklar eklemek zorunda kaldığım için balıklarım yavru yapmayı kestiler. Uzun zamandır yavru yapmalarını bekliyorum ancak titreme bile yok. Bu küskünleri nasıl barıştırabiliriz?
    120-50-50 ölçülerinde 300 litrelik akvaryumlarda 15 ile 30 arası balık bulunmakta.
    Bazı türlerde 15 civarı var: calico, sarı imparator gibi; bazı türlerde ise 30 civarı var: mavi imparator, auratus gibi.

2. suskunkral_21

suskunkral_21

İsim:
    Dijvar ışık
    Cevap: Küskünleri barıştırmak sevaptır.

Volkan bey akvaryumla fazla oynamayın sadece su değişimini hhaftada belirli bir gün ve saate ayarlayın her gün yeni balık getirip eklemeyin dekorlarla pek fazla uğraşmayın aynı saate ışıkları açın aynı saatlerde yemleme yapın ve dip çekimi

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Volkan hocam 15 ile 30 demiş'sin ?.İki rakam arasında baya fark var.Özellikle o akvaryum'da auratus var.Birde sert özelliklerini sergilerse zor görünüyor.

suskunkral_21 bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Eğer alışılmış üreme bölgeleri eski balıkların işgal edilmemişse ve üreme anına müdahaleler yoksa üreme başlar belli bir süre sonra. Fakat yemlerine videodaki yeni açılımında destek olarak verilmesi iyi olur (Mersin yağı) bence. Hareket getirir balıklara...Her türlü.

[IZLESENE]2952601[/IZLESENE]

suskunkral_21 bunu beğendi.
  5. suskunkral_21

suskunkral_21

İsim:
    Dijvar ışık

Maşallah allah nazardan saklasın elinde yem yiyor valla süper bişey şuan benim balıklar hasta bir tedavi bulmam lazım onlara

6. madstorm

madstorm

İsim:
    onursanal

Aynı tür eklediğiniz balıkların içinde dişi erkek oranı nedir? Hazır yavru aldığınız bir kolonide dişi eklemenin sorun yapacağını sanmıyorum.

Sayfayı Paylaş