1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kütahya' daki Farklı Bakış Açıları

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde wizi_emre tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Akvaryumlu bir yaşama başlıyalı fazla bir zaman geçmedi bunu kabul ediyorum. Fakat eksikliklerim için; sürekli yeni bilgiler ediniyor, nelerin yanlış yada nelerin yetersiz olduğunu forumlarda bulunan yazılar ve resimler yardımı ile kapatmaya çalışıyorum. Tabi edindiğim bütün bilgilerde forumlar üzerinden olmuyor. İnsanlar ile muhabbetler ediyorum. Bilgi ve deneyim aktarımı sağlayama çalışıyorum.

Aslında işin diyer yüzü, Kütahya bir akvaryum sevdalısı bakımından bakılacak olursa o kadarda büyük bir şehir değil. Genel anlamda Kütahya' daki akvaryumcular bu işi iyi bir hizmet vererek insanları doğru bilgilendirerek değilde, işin kolayına kaçarak, balıklara ucuz yemler vererek, küçücük akvaryumlara hareket edemeyecek kadar balık ekliyerek idare etmeye çalışıyorlar. Balıklar sürekli aç bırakılıyor. Akvaryumların önüne bir insan geldiğinde balıklar açlıktan bir umut neticesinde ön cama yapışıyorlar. Tabi buda akvaryumcuların bulduğu bir göz boyama denilebilir aslında. İnsanlarda da akvaryum içindeki bu hareketlilik hoş gözüküyor ve balık alarak besleme isteği doğuruyor.

Çoğu kez üzülerek gördüğüm şey ise satın akınan canlıların yanına, yani o peşetlerin içerisine ufacık fanuslarında eklenmesi. Ne ısıtıcı var nede temizliği sağlıyacak ufak boyda da olsa filtre.

Kütahya' da ki insanlar bana göre akvaryumlar ve içerisinde yaşayan canlılar hakkında biraz daha araştırıcı olmalı. " O canlıya yazık değil mi ? Küçücük yerde yaşatacaksın. Ölümüne sebep olacaksın " sorusunda sürekli " Ölürse ucuz yenisini alırız " cevabını aldığım için artık sormaz oldum.

Yazımı fazla sıkıcı bir hale getirmeden şunu söylemek istiyorum. Kütahya da balık demek 2 litrelik fanus içerisinde balıklan 3 japon balığı demektir. Umarım insanlar her kaybedilen zavallı balık için üzülerek biraz daha bilgi sahibi olma ihtiyacı duyarlar. Okunuduğunuz için teşekkür ederim.

cirol ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Emre daha önce de yazdım gerçekten bazen İstanbul gibi aradığımız her ekipmana, balığa, canlıya, bitkiye ulaşması kolay yerlerden oturmuş ahkam kesiyoruz. Birçok ilimiz bu avantajlardan yoksun ve gerçekten bu kısıtlı imkanlar içerisinde ortaya akvaryumlar çıkarıyorlar.

Kesinlikle bunlar göz önüne alınarak yorumlar yapmak gerek tanıtılan akvaryumlar noktasında. Düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ediyorum. Umarım Kütahya gönlündeki hak ettiği Hobici kavramı noktasına ulaşır. Tabi inşallah buna buralarda katkı vermiş olur da mutlu oluruz bizler de.

Sayfayı Paylaş