1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kıbrıs - Tuzlu su

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde ozgun_cyprus tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Arkadaşlar Kıbrısda Tuzlu su akvaryumu olan kimse yok mu ? Rum kesiminde Lefkoşa'da iki marine akvaryumcusu buldum, oldukça geniş ürün ve canlı yelpazesine sahip, ilgilenen olursa paylaşabilirim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Kıbrıs - Tuzlu su

Özgün bir ara gittiğinde akvaryumcudan genel akvaryum görüntüleri paylaşırsan çok seviniriz.

3. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Web adresleri şunlar : Welcome to Aquarium Solutions Cyprus at Petleaderscyprus.com
    Sitelerinde yer alan birkaç resmi paylaşıyorum şimdilik ancak hafta içi bir gün atılıp gidecem, çektiğim resimleri yine eklerim.

Ps : Ben Lefkoşada yaşadığım için araştırdığım akvaryumcular sadecde Rum kesiminin Lefkoşa şehrinde olanlar.

grafikdelisi ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Kaliteye karar vermek için yerinde görüp , incelemek lazım... Bir gün gittiğinde görüntüleri bizimle paylaşırsan seviniriz.... :bilmem:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık güzel oldu bu bilgiler. Hobici görsün yavru vatanda hobi ne alemde.

6. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Temel Abi bu bilgiler Rum kesiminden. Bizim tarafda 10 küsur tane akvaryumcu var. Nüfusa orantıladığında sayı gayet güzel aslında, her 20,000 kişiye bir akvaryumcu düşüyor :) Ancak bu akvaryumcu kardeşlerimizde ne yazık ki tuzlu su ürüneri ve canlıları yok denecek kadar az, hatta yok :(
    Bir dönem, bir furyadır herkes denize döndü, bilmeden, araştırmadan, öğrenmeden.... Hemen hepsi tüm canlılarını öldürdü.
    Şimdilerde çok az insan kaldı deniz akvaryumu sahibi, dolayısı ile akvaryumcular da getirmiyor herhangi bir ürün yada canlı.
    Rum kesiminde ise durum biraz farklı, adamlar Rum Mum ama önce öğreniyor, sonra icraata koyuluyor... Öğrenmeye tarkatı olmayanlarsa bastırıyor parayı akvaryumcuya kurdurup her ay bakım parası ödüyor...

Bense 23 yıllık tatlı su macerasından sonra denize geçmeye heveslendim, araştırıyorum da araştırıyorum. Sağolasınız çok bilgi paylaşmışsınız formda, çoğu yazıları okudum, okumaya devam ediyorum, öğreniyorum. Ancak öğrendiklerimi deneyimlemek zorundayım ki anlamı olsun. Velhasıl baktım Türkiyeden taşımak cidden zor, mecbur Ruma kaldım yine. Bu hafta Rum kesimine geçip ( uyuz olsam da bizi kandırıp tek başlarına avrupalı olmalarına ) Avrupadan hobi ile ilgili sizleri bilgilendirmeyi planlıyorum bir aksilik çıkmaz yada bu işlere harcadığım uzun saatlerden bıkıp hanım beni boşamazsa :)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İşin zor haklısın ama birileri de öncülük edecek yani başaracak ki gelişsin. İnşallah furya senle tekrar başlar. Kıbrıs Akdeniz'de şansınız yok, Marmara olsaydı uçurur, şişirir ve patlatırdık tuzlu suyu. :F Olur inşallah sakin olmak ve esnafı getirtmeye ikna etmek lazım. Arz talep meselesi. Gaz ver biraz tuzlu suyu zayıf akvaryumcuya akvaryumcu demiyorlar artık de mesela...

8. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Ben onun yerine dolaşıp dolaşıp sizin formu gösteriyorum akvaryumculara. Bak diyorum adamlar neler yapıyor, neler biliyor, neler paylaşıyor. Ayıp bize tuzlu su kurmaktan korkuyoruz, talep edene olmuyor bizim memlekette diyoruz...
    Ben yapacam ve olacak, illa ki olacak, ya olacak ya olacak. Umarım bu da onlara güzel bir örnek olacak...

grafikdelisi ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bizim forum demek istedin sanırım, yanlış yazmış olmalısın. ;)

grafikdelisi, cirol ve fth-94 bunu beğendi.
  10. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Eh artık gönül rahatlığı ile bizim diyebilirim :)

grafikdelisi, reis, barisy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Arkadaşlar bugün Rum kesimine geçtim, ancak bir tür bayramlarımıdır, tatillerimidir nedir heryer kapalıydı. Yarın yine otarafdayım, resimleri paylaşacam.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

İşte sonunda fırsatı buldum, bulur bulmaz da rum kesimine geçtim. Önceden internetten adreslerini google maps e işlediğim için pıtır pıtır buldum akvaryumcuları :)
    Adamlar öyle bir mekan kurmuşlar, muhteşem. Her tür markanın, olabilecek her tür ürününü getirmişler tuzlu su için. Herşey var, çeşit çeşit ps ler, binbir çeşit katkılar, motorlar, yemler, testler... Onlarca çeşit anemon ve mantar ve polip... Bildiğim bilmediğim elli çeşit balık türü... Lakin fiyatlar uffffff.....
    Temel abi senin doktor karidesler 33 Euro, 5 tane spariş ettim 30 yaptılar son fiyat, iyi pazarlıkçıyımdır :)
    Canlı kayanın kilosu 12 Euro, zaten 7 vardı, 2 daha alayım dedim.
    Canlı kumun paketi 35 Euro muş, 2 paket de ondan sparişledik.
    Anemonları yazın bizim denizden araklaycam sanırım çünkü fiyatlar 120 Euro dan başlayan fiyatlarla :(
    Ya işte böyle Rum Kesiminde fiyatlar, akvaryumcu mu açsam diyorum o tarafta :) Neyse lafı uzatmayım, resimlere geçelim.

Courageous, lcturkey, fth-94 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık ve fotoğraflar için gerçekten teşekkürler. Geniş bir tuzlu su alanları varmış diyebiliriz. Ancak fiyatları görünce gözlerim fırladı dışarı. İnanılmaz pahalı ve 33 Euro karides ne demek yok artık diyorum. 3 tane alırım o paraya. Canlı kaya fiyatlarına yorum yapamadım çünkü Fiji veya Singapur kayası olabilir. Değilse onun da fiyatı uçmuş. Canlı kum, Anemon fiyatları yine yüksek bence.

Ne yapacaksın bu işler böyle işte.

14. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Gerçekten tuzlu su işi böyle... 60 TL'ye bir karides... Gerçekten fiyatlar "UÇMUŞ" :F

15. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Ne yapalım üstat, geçenlerde istanbula geldim, anlattım macerayı, getirmek nerdeyse canlılara cinayet. Mecbur burdan alıcaz.
    Belki bir miktar üretirim yanlışlıkla, dörtte üç fiyatından alırız dediler...
    Neyse hele bir kurayım da akvaryumu, becerip yaşatayım içindeki canlıları da gerisi yalan :)

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İnşallah inşallah. Güzel akvaryum olacak içime doğuyor. İlgin ve kendin bir şeyler başarma azmin hat safhada. Güzel ve kendine ait dekoru olan farklı bir akvaryum olacak diye düşünüyorum.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  17. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Ne zaman kuruluma başlayacaksın Özgün ? Merakla bekleyeceğim valla ... :bilmem:

18. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Aslında herşey hazır, şu anda akvaryumun içinde tatlı su var, devirdime moturu dekorları yıkıyor. Perşembe günü tuzlu su ile tekrar doldurulup işlem başlayacak :)

fth-94 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  19. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Oooo... Herşey hazır diyorsun... Peki şimdiki akvaryumun halini görebilir miyiz ? :F

20. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Sayfayı Paylaş