1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kılıç Balığı Yavrulama

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde kemaltepe tarafından 21 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. kemaltepe

kemaltepe

İsim:
    kemaltepe
    Kılıç balığı üreme zamanı geldiğinde yavruluğa aldım yanlız kılıç balığı üreme yaparken yavruları ağzına alıp çiynedikten sonra geri atıyor 20 ye yakın yavrudan sadece 1 tane canlı kaldı anne balık yavruları öldürdü sebebi ne olabilir yavruğa koymadan önce yem verdim 20160421_110941.jpg

2. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    Ee hani bu yavruluğun anneyle yavruları ayıran ortadaki ızgarası ?Ortada ızgara yoksa yavruluğa koymakla koymamak arasında bi fark yok hatta tam aksine kaçacak yer bulamamış yavrular daha kötü olmuş.Akvaryumda kalsaydı anne daha iyiydi en azndan geniş alanda bir iki tanesi yaşardı.

3. kemaltepe

kemaltepe

İsim:
    kemaltepe
    Akvaryum da melek olduğu için yavruluğa aldım yanlıs yavruluk almışım demek ki

4. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    Siz yanlış almamışsınız satan kişinin kahabati.Ortasındaki ızgarayıda vermesi gerekirdi ki bununda ızgarası varmış.Dikkat ederseniz solunda ve sağında 3 er tane ızgaranın oturduğu ayaklar var nerden aldıysanız ya geri verin yada nerde bunun ortasındaki ızgara diye sorun.Doğum sırasında yavrular aşşağıdaki odaya geçer fakat tekrar yukarı çıkamaz.Doğumdan sonra anne yavruluktan alınır ortadaki ızgara kaldırılır yavrular yavrulukta kalır.Bu şekilde satması enteresan

Düzenleme: 22 Nisan 2016
    kemaltepe bunu beğendi.
  5. kemaltepe

kemaltepe

İsim:
    kemaltepe
    İyadesi önemli değilde olan yavrulara oldu anneyi ana tanka aldıktan sonra taşları çıkardım 4 yavru yaşıyor en azından az da olsa kurtulan oldu bilgi için teşekkürler

Sayfayı Paylaş