1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kılıç kuyruk

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde cesi2001 tarafından 15 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    Arkadaşlar, 2 dişi 1 erkek kılıçkuyruk aldım, dişilerden biri erkeğe dönüştü, şimdi diğer dişide erkeğe dönmeye başladı. Bir sorun mu var acaba?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: kılıç kuyruk

Kılıçkuyruklar olağan bir durum, erkeğin bulunmadığı bir ortamda dişiler kendilerini erkeğe dönüştürebiliyor, geldiği ortamda sanırım erkek olmadığından dolayı, dönüşüm anına denk gelmiş olabilir.

3. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık

ama aşağı yukarı 4 ay oluyo balıkları aldım 2 dişi 1 erkek olarak dişinin biri 1 ay sonra erkek oldu diğeri yeni dönüşmeye başladı

4. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Parazitlenen kılıçkuyruklar da cinsiyet değiştirebiliyor...

5. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık

parazitler için ne önerirsiniz gerçi düzenli ilaçlamalarını yapıyorum akvaryumun her hafta dip çekimi yapıyorum

6. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Tuzlama yapıyor musunuz acaba ??

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Su sıcaklığının fazla olması ve ortamda erkek bulunmadığı durumlarda dişi erkeğe dönebiliyor.. Bende de yeni doğan dişi kılıçlar ergenliğe ulaştıktan sonra erkeğe döndüler.. Onu engellemeniz biraz zor.. Tamamen şans işi diyebilirim.. Paraziti ilk defa duyuyorum..

METİN SUVAR ve cesi2001 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş