1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kılıç Kuyrukların Sorunu Ne ?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde sarıprenses tarafından 29 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay
    Merhaba arkadaşlar habire konu açıyorum çok bilgi öğrenmek için kusura bakmayın :shh: Ben 2d 1 e Lepistes , 2d 1 e kılıç kuyruk aldım , fakat lepistesler çok süper yüzüyorlar ama kılıç kuyruklar bir köşede duruyor yani çok hareketsiz kalmıyorlar ama yinede bir aradalar ve köşedeler birisi arada bir yine çıkıp dolaşıyor ama genelde erkek biraz daha köşede çok kalıyor hatta 2 gün oldu aldım alalı ortada yüzmedi sorun nedir ?

2. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: Kılıç Kuyrukların Sorunu Ne ?

Halil, eğer balıkları sağlıklı aldıysan veya hastalık belirtileri yoksa,yeni yuvalarına alışma aşaması olabilir.Bence birkaç gün daha gözlemle ondan sonra herşey belli eder zaten,sorun devam ederse gelişmeleri yazarsın.

3. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Metin abi birisi dün öldü ağızı felan bem beyazdı birde erkeğin kuyruk bitiminde kılıç gibi olan kuyruğun tam ucunda beyaz nokta var bunun sebepleri ne? Birisi sağlam sadece.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Kılıçları eğer suya yeterince alıştırmadan erkenden koyduysan şoka girmiş ve bunun peşinden strese girmiş olabilirler.. Ortama hazırlanmadan eklenen balıkların bağışıklık sistemi çökeceği için her türlü hastalığa yakalanabilirler.. Akıntıya karşı sabit durup yüzme gibi bir eğilim gösteriyorlarsa kendini şimdiden üzücü şeylere hazırla diyebilirim...

sarıprenses bunu beğendi.
  5. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Hımmm. Birde bende sarı prenses var ayrı bi kapta tutuyorum onu kuyruğunu beyaz yemişti yüzüde karardı 1 haftadır duruor onuda lepsteslerin olduğu akvaryuma atıyımmı ?

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Çok zıt balıklar.. Lepisteslerin olduğu yere atarsan lepisteslerini öldürür.. Ah be kardeşim niye balıkları almadan önce sormuyorsunuz.. :(

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Halil Sarı Prensisi tuttuğun kabın içinde nazikçe taşıyarak götür bir akvaryumcuya yada o türden beslediğin arkadaşın varsa tankı büyük olan hediye et. Kpata tutmaya devam edersen o da hakkın rahmetine kavuşacaktır. :(

8. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Metin abi Platiler hakkında bilgin varmı soru sorucam...:)

9. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Hımm Tamam Hepinize teşekkür ederim sağolun Vatozda öldü nedense Lepistes ve çöpcü bizbize yaşıyoruz en iyisi lepistes ya varmı başka bişi :D

10. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

plati balığı hakkında bilgisi olan varmı ? canım.gif

11. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Harun bey Plati bir grup balığıdır.En az 30litrelik bir akvaryumda bakılmalıdırlar.6-10 bireyden oluşan bir grup halinde ve 1erkeğe 2dişi düşecek şekilde bakılmalıdırlar.20-28 derece sıcaklıktan hoşlanırlar ve ph7-8 arasında olmalıdır,ayrıca bulundukları akvaryumda bol bitki bulunması faydalıdır.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  12. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Harun sen plati hakkında konu aç konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar zaten cevap yazacaktır.Bu arada sende Van dasın galiba.En kısa sürede akvaryum tanıtımını bekliyoruz.

13. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Evet Metin abe aynı memleketdeniz.Bu arada konu açmayı bilmiyorum :cekingen:

14. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Önce akvaryumdan söz ediyim. 50 cm arası yaklaşık 25 lt. tam bilmiyorum.:bilmem:. Balıklarım= 3 mavi Plati 2 dişi 1 erkek + 2 dişi k.kuyruk + 1 erkek lepistes + 1 siyah plati dişi.Bu kadar benim fakirhane de böyle işte. Bu arada erkek mavi plati arada bir dişileri kovalıyo neden bilmem.Balıkları yavrulamak için ne yapmak gerekir.Saygılar

15. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Akvaryumunun (Harun) Genişliği,Yüksekliği ve Yanlama boylarını çarpıp 1000 bölersen kaç litre olduğunu bulursun.Ayrıca konu açmak için istediğin bölüme giriyorsun örnek tatlı su genel sol üstte açık yeşil bir tuş yeni konu aç diye ordan açabilirsin.

harun_99 ve METİN SUVAR bunu beğendi.
  16. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Sağol :cicek:

Sayfayı Paylaş