1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kılıçkuyruklar ne zaman doğum yapar?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde fatihasik tarafından 31 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. fatihasik

fatihasik

Merhaba resimdeki Balıkları yeni aldım ve yeni akvaryum kurdum. Balıkların ne zaman doğum yapacağı hakkında detay bilgi verebilir misiniz ? [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Baliklari yavruluga ayirmayin. Hele ki kilic gibi, buyuk, hareketli baligi hic ayirmayin. 3-5 yavru daha fazla alacagim diye damizliklariniza yazik etmeyin.

10-15 liraya 20kok saz, tilki kuyrugu alin atin akvaryumun en arka kosesine, yavrularin %90i kurtulsun.

fatihasik ve EgemenKARAA bunu beğendi.
  3. fatihasik

fatihasik

Tamamdır Balıkları bugün akvaryuma alıyorum , peki doğum yakın mı sizce

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Henüz var. Doğumun yakınlığını şöyle anlarsınız.
    İlk başta anüs bölgesindeki kararma. Zaten son safhalarda yavruların gözleri dahi görünür.
    İkinci olarak da, balıklara karşıdan baktığınızda aşağı doğru olan çıkıntı yavruların değil, yemin şişkinliğidir.
    Tepeden baktığınızda yanlara doğru iyice şişkin gözüküyorsa, doğum çok yakındır.
    Son olarak da, doğuma 1-2 gün kalan dişi zaten kıyıya köşeye kaçmaya başlar :)

fatihasik bunu beğendi.
  5. fatihasik

fatihasik

Çok teşekkür ederim Yardımlar için :)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 9 Mayıs 2015
  6. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Kılıçkuyruk yavruları canlıdoğuranlar içerisinde en akıllıları bence. Neden derseniz diğer yeni doğmuş yavrularda yüzeye doğru çıkma eğilimi varken kılıç yavruları doğar doğmaz tabana iner kolay kolay hareket etmez. Çok iyi saklanırlar sizin bile yakalamanız güçtür. O yüzden siz saklanacak yer oluşturun onlar zaten hayatta kalmak için ellerinden geleni yaparlar. Kılıçlar en sevdiğim ikinci canlıdoğuran türüdür. Uzun süre albino Koi kılıç kolonisi besledim. Kolay gelsin keyifli balıklar... :)

fatihasik ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    +1 benim içinde kılıçkuyruğun yeri başkadır Egemen...;)

EgemenKARAA bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş