1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kıl Kurdu Balık Yemi Kullanımı?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde wuslat tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Merhabalar mavi yunus beslemekteyim, balıklara bir iki kez kıl kurdu verdim. Büyümeleri neredeyse iki katı oldu gözlerime inanamadım. Malum kıl kurdu lağım ortamında üretilmekte ve bir kaç kişiden aldığım duyuma göre bakteriler balıkları öldürebilirmiş. Şimdi kıl kurdu kullanımında bir sakınca var mı? varsa bu sakınca suya atılan bir yemek kaşığı kaya tuzu ile giderilebilir mi? birde sizlerden bilgi alayım dedim...

2. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Biraz araştırma yaptım enfeksiyonel olarak insan sağlığında ufak etkileri varmış kıl kurdu'nun ama etcil balık cinsleri için faydalarıda varmış, düzenli hergün değilde farklı formlarda balıklarına verirsen herhangi bir sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum.

wuslat bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklara vermeden önce kıl kurtlarını 15 dakika kaya tuzu eklenmiş su içinde tutmak bence endişeleri giderir. Akvaryuma kaya tuzu eklemek yerine kao içinde tuzda bekletmek daha mantıklı.

wuslat, H.Kaya.Gemlik. ve grafikdelisi bunu beğendi.
  4. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Temel beye ve Serdar beye verdiği bilgiler için teşekkür ederim. Kıl kurdunu balıklara ayda bir versem yeterli olacağını sanıyorum. Temel beyin dediğid mantıklı aslında bunu hiç düşünmemiştim...

5. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Kıl kurdu diye tanımlanan şey insan ve hayvanlarda kalın bağırsaklarında yaşayan ascarit cinsi bağırsak kurtlarına verilen isimdir. Bu bahsettiğiniz kurda ise tubifeks diyoruz . Yanlış anlamalara sebep olmayalım bence.

6. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Daha neler öğreneceğiz bakalım :) Tubifeks

Sayfayı Paylaş