1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kırmızı Kiraz Karides

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde taygun tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Bu ara Erdal kardeşimizide siteye çektik,artık hobici kardeşlerimiz uçuz karides temin ederler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kırmızı Kiraz Karides

Maşallahın var Özcan abi ne diyelim. Ben zaten hep diyorum bazen istediğimize kolay ulaşır durumda olduğumuzdan kolay mesaj yazıyoruz. Senin de belirttiğin gibi akvaryumcunun olmadığı yerde ortaya çıkan bu akvaryuma şapkadan başka şey çıkmaz. saygılar:gif Ne diyelim abi inşallah imkanlar gelişir ve orada başka hobicilerde yetişir.

Maşallah karideslere. naz:

Sayın sagamore linki inceleyeceğim tabi. :helalolsun: Ah birde profil bilgileri olsa ne güzel olacak, sayın sagamore demezdik. bay bay:gif

3. frkn94

frkn94

İsim:
    Furkan kaya
    Kırmızı Kiraz Karides

Tayfun Bey ellerinize sağlık.İnşallah bende yavru alacağım aha:

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kırmızı Kiraz Karides

Furkan avatarından da anlaşıldığı gibi seviyorsun kiraz karidesleri. Sabır et dostum alırsın yavru hiç merak etme...

5. Atakan AYIK

Atakan AYIK

Kırmızı Kiraz Karides

MERHABA BEN ATAKAN YENİ ÜYEYİM SİTENİZİ SEVİYORUM.
    EVDE 5L. TANKTA KİRAZ KARİDES BESİYORUM DİŞİ BİR KÜME YUMURTA BIRAKTI.
    YAVRULARIN ÇIKMASI İÇİN GÜN SAYIYORUM :)

BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR ÇOK İŞİME YARADI

SAYGILAR

6. taygun

taygun Guest

Kırmızı Kiraz Karides

Atakan Merhaba,

Sitemize hoşgeldin, karides dünyasına da.

Kiraz karidesleri yumurtalarını bıraktı demişsin. Sanırım karidesin üzerinde taşıdığı yumurtaları artık görmediğini söylüyorsun değil mi? Bu durumda yakında yavruları görürsün.

"Yumurta bıraktı" deyince yumurtaları attı gibi yorumladım ben. Senin akvaryumunda olan sanırım yumurtaların açılması olması lazım. Yumurtalar açıldı, yavrular dışarı çıktı ve yumurta kabukları da suyun içinde bir yerde.

Hayırlı olsun,

Son birşey daha. İnternet ortamında büyük harf yazmak "bağırmak" anlamındadır. Bu nedenle bağırmaya gerek yok, küçük harf yazsan da biz duyarız. :F :F

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Cevap: Kırmızı Kiraz Karides

Kiraz karides beslerken öğrendiğim şey, kesinlikle bitkili akvaryumlarda beslenmeleridir. Yavruları yenmesin diye arka akvaryumda doğurtturmuştum, yarım cme gelene kadar renksizlerdi. Bitkili tankımda hayatta kalan bir karides daha 3 mm iken kıpkırmızıydı. Farkı siz görün. :)

8. yağızyağız

yağızyağız

İsim:
    yağız başar
    Cevap: Kırmızı Kiraz Karides

ben foruma yeni üyeyim ben bu karidesleri ordu merkezde nerede bulurum bi bilgisi olan varmı :(toka:gif . bi sorum daha var yeni konu nereden açılıyo

Sayfayı Paylaş