1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kırmızı Kuyruk Jako

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde efb1 tarafından 25 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    Merhabalar bir arkadaşımın kırmızı kuyruk jako'sı var ve deniz akvaryumu kurmak istiyor mümkünse hazır sistem bir akvaryumla takas sanırım daha uygun olur ilk başlangıç için kuşun resimleri ekte

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alparslan, Zaferiksir ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. Zaferiksir

Zaferiksir

Yer:
    Manisa
    Bugün sasalı doğal hayvanat bahçesinde gördüm. Harika bir canlı

Sent from my iPhone using Tapatalk by Manisalı

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Konuşma var mı? Video olsa iyi olur...

4. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    Henüz konuşmuyormuş videosu ekte

Alparslan bunu beğendi.
  5. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Ben aynısını 15 sene civarı besledim. Otur muhabbet et o dereceydi kendisi. Yanlız kafes biraz ufak ilerde stres sorunu olabilir.

sinsitilki bunu beğendi.
  6. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    Teşekkür ederim bilgi için benim pek ilgi alanıma girmiyor ama bende kafesin küçük olduğunu söyledim ve genelde bu canlıları hep pet shop'larda açıkda ve büyük olarak gördüğümden banada tuhaf geldi

7. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Ercan Bey Merhaba;

Ben bu kuşa tam 25 yıl baktım, babamlar seyehat ettiğinden, evlenince vermek zorunda kaldık. İnanın babam&annem&ben kuş evden ayrılırken ağladık.

Bir arkadaşım bu kuştan bakıyor. Yanlız birkaç sorum olucak. Bu konularda bilgi verirseniz daha hızlı yardımcı olmaya çalışacağım size.

1. Sevgili Jako'muzun göz halkaları ne durumda?
    Gri papağanların gözleri yavru iken tamamıyla siyah iken yaşlarının ilerlemesiyle irislerinin etrafı renk olarak açılır ve 3 yaşının ardından tamamıyla sarı renge kavuşur. Bu yaştan sonra bir gri papağanın yaşını belirlemek neredeyse imkânsızdır zira 3 yaşındaki bir gri papağan ile 30 yaşındaki bir gri papağanın görüntüsü hemen hemen aynıdır.

2. Sevgili Jako'muzun yanına yaklaşıldığında, hırlama yapıyor mu?

3. Nekadar süredir besleyen arkadaşımızda. Bu hayvanlar fazlası ile bağlı hayvanlar. Değişim sonrasında stres yaşama ihtimalinden soruyorum.

Ve Metin beye katılıyorum. Kafes kesinlikle uygun kafes değil.

Teşekkürler.

ka2n ve Erdal bunu beğendi.
  8. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    Merhaba Güneş Bey

Aynı sorunu yaşlılıkdan dolayı köpeğimizi kaybetdiğimizde yaşamıştık gerçekden zor oluyor
    Sorularınızın için kendisi ile görüşdüm verdiği cevapları yazıyorum

1:canlının 3'5 yaşında olduğunu ve gözlerinin etrafındaki halkaların sarı olduğunu söyledi

2:yanına yaklaşınca hırlama yapıyormuş

3:üç ay olmuş alalı yeni evlendiği içinde eşi kuşdan çekiniyormuş (bu biraz tuhaf oldu ama durumu buymuş )

veysel bunu beğendi.
  9. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Hırmala yapması kötü olmuş. Alıştırmaya çalışmak zor olacaktır.

Eğer arkadaşınız bir petshop'dan aldıysa, nacizane tavsiyem aldığı yere götürsün ve başka birşeyler ile değişim yapsın.

Pennywise bunu beğendi.
  10. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    Bilgi için teşekkür ederim
    Bu durumda alıştırılması zormu oluyor nasıl tepkiler verebilir bizimde bilgimiz olsun almak istiyenlerinde

11. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Her hayvanın alışması bir süreç. Fakat bu yaşa geldiyse ve hırlaması varsa, büyük ihtimalle yeni yakalanmış bir canlıdır. Bu sebebten ele alışması, ve özelikle hırlamayı kesmesi(ki köpek kadar güçlü bir sesle hırlar) çok zaman,emek ve sabır isteyen bir süreçtir.

ka2n bunu beğendi.
  12. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    Evet aldığı yerden yeni kongo'dan getirildi demişler ama anladığım kadarı ile zor bir canlı
    Neyse bu canlıyı yada aynı canlıdan başka bir yerden almak istiyenler için aydınlatıcı bilgiler verdiniz tekrardan teşekkür ediyorum
    Ben konuyu kendisine ileticem sonuçda canlı onun ben sadece aracı oldum iş yerinden sevdiğim bir kardeşimdir ya geri verir ya besler yada takas olur ise alıcak olan alıştırır

Pennywise ve ka2n bunu beğendi.
  13. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Hata arkadaşınızda değil, ona bu canlıyı satan esnafda maalesef!

ka2n bunu beğendi.
  14. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Güneş beye katılıyorum 3.5 yaşında alışması zor. Dediği gibi satan esnafta esnaf değilmiş. O yaşta alıştıracak biri varsa kendi alıştırıp satsaymış :) neyse sizin olayıda engeller gibi konuşuyoruz fakat alacak kişi ile sonradan sorun yaşamamanız açısından bu konuşma iyi oldu sanırım. Alacak kişi en azından bilerek alırsa sorun çıkmaz :)

15. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    Rica ederim zaten çok anladığım bir tür olmadığından benim gibi anlamayıp almak istiyenlerde bilgi sahibi oluyorlar esnaf içinde her sektörde malesef bu tip insanlar mevcut bir süre sonra kilidi kapatıp arkalarına bakmadan kaçıyorlar zaten ilanın başındada belirttiğim gibi canlı benim değil bir arkadaşıma ait ve akvaryum kurmak istediği için takas etmek istiyordu neyse kısmet diyelim belkide ben alırım bukadar zormu eğitmesi merak etmeye başlamadımda değil

16. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Papağan eğitmeni de var tıpkı köpek gibi. Denenebilir. Bu tür için sahibinden de efsane bir ilan vardı.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Haziran 2015
    helios2007, ka2n, veysel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Eğitmesi evet zor :) kimi zaman elleriniz biraz gidecek kimi zaman kulaklar :) gagalarıyla ceviz kırabiliyor o kadar diyeyim :) elinize alıp sevmeniz gerekecek falan filan. Yavru iken kismen iyidirde o yaşta bilmiyorum ne desem yalan. O yaşta bendeki tam evcildi.

18. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    Bir video çekip paylaşabilir misiniz? Bilgilerinizden görsel olarakda faydalanalım

19. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Cok isterdim fakat belirttiğim gibi 15 sene besledim ve verdik. Cocuk gibi bakım isteyen bir hayvan bir yerden sonra şartlar müsait olmayınca ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. İsin en kötü tarafida ayrılma işi zaten :)

20. efb1

efb1

Yer:
    İstanbul/Çengelköy
    İlan iptal edildi ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş