1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kız Arkadaşımdan Hediye Gelen Akvaryum - Abilerimden Öğütler Bekliyorum

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde E.Özdemir tarafından 18 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir
    Herkese merhaba arkadaşlar ve değerli hocalarım(19 mayıs, 29 Ekim gibi özel günlerde öğrencilerin çıkıp klişe lafı söylemesi gibi oldu; Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim, Sevgili Arkadaşlar:F). Roman ve hikayeleri çok sevdiğim için yazımı biraz daha hikayesel şekilde yazmak istiyorum. Hikaye derken 2-3 hafta içinde yaşadığım bir olay. Uzun gelirse tabiki okumama hakkına sahipsiniz.
    Aslında moralim bozuk. Önceki mesajlarıma bakarsanız büyük bir akvaryum almamın eşiğinde olduğumu ve tüm araştırmaları yaptığımı anlayabilirsiniz. Sorun şu ki, akvaryum almaya gideceğim günü kararlaştırmıştım. İçimde büyük bir heyecan vardı. 406 litre devasa sayılabilirdi benim gözümde. Ve kocaman en güçlü t5 florasanın bile eritemeyeceği plastik bir kapağı vardı(2 değil)...
    Hayallerime dalmışken kapı çaldı. Kalktım kapıyı açtım. Açmamla beraber biri boynuma atladı. Yarı uykudaydım hala. Gelen şüphesiz kız(derken? Erkek olma şansı mı vardı?:D) arkadaşımdı. Niye kasıyorum ki sevgilim işte. Aslında geleceğini biliyordum. Heyecandan olsa gerek unutmuşum. İlk sözü sana akvaryum aldım olduğuydu. Kendisi sürekli bana birşeyler alarak "ben sana aldım hadi sende almalısın hadi" şeklindeki stratejisini devam ettirmektedir. Aynı zamanda babamın kar marjının düşmesinin arkasındaki önemli nedenlerden biridir. Akvaryum aldım dediğinde birden heyecanlandım tabi. Mutlu oldum. Koşa koşa aşağıya indik. Arabasında (Evet kendisinin arabası bulunur. Henüz ehliyet kursunda ehliyetini almasına 4 aydan fazla bir zaman var. Ehliyetsiz araba kullandığı için burdan hepimiz onu kınıyoruzem34: ) akvaryumu gördüm. Aşağıya inene kadar aklıma hiç gelmedi. Hayalimdekinden küçüktü. Yinede nerden baksan 250 litre vardır dedim kendime. Yardımsever mahallelimiz sakinlerinden bir kişi tuttu akvaryumun ucundan yukarı kadar götürdük. İnceledim. İyi de bu tahmin ettiğimden daha küçüktü. 1 metre uzunluğundaydı ve 30 cm eni vardı. Zaten eni 50cmden küçük akvaryum istemiyordum. Eni küçük olması yetmezmiş gibi içine sadece 123 litre su alabiliyordu. Bende dışına doldurmaya karar verdim :D. Tamam tamam şaka yapmıcam bidaha.
    İşte bi akvaristin yıkıldığı an... Öyle ki Issız Adam filmindeki sarılma sahnesinin müziğini koysak hüzünlü bir kısa film elde edilebilirdi. Bir yandan ağlayıp bir yandan da gülmeye çalışmak. İçimden geçenleri söylemek istiyordum. Fakat başaramadım. Neden bana sormadan kafana göre akvaryum alıyorsun? Ne biçim insansın sen? Sen insan mısın? Sana insan diyenin gözü çıksın. Melek melek :heyo:. Herneyse. 15 dakika sonra annem evde olmadığı için benden korkup kaçtı :F. Benimse... Hayallerim yıkılmıştı. Hüzün bakan gözlerim kanlı yaşlarla doldu. Hani alacağım akvaryum devasa olacaktı. En güçlü t5ler bile kapağını eritemeyecekti. Milimetreler ile uğraşmayıp camını cm bazında söyleyebilecektim. Hani ileri derecede miyobu olanlar bir yan camdan baktığında öteki yan camı göremeyecekti...
    Ben hüzün içerisinde otururken "demokratik diktatör" geldi. Kendisi babam olur. Eski akvaristlerden. 100 litre akvaryumunda bitkili canlı doğuran beslemiş. Hayvansever. Fakat azsever. 1.70 boylarında yeşil gözlü esmer. Erkek. Saçlarını dökülme korkusu yaşadığı için uzatmıştır. Annem uykunda saçlarını kesicem dediğinde "seni boşarım kadın" demesiyle dikkatleri üzerine toplamıştır. Kendisi balık işte ver yemi yaşasın tarzındaki akvaristlerdendir. Artemia mı? Sende abartıyorsun Egemen! Maya mı. Maya ile şekeri karıştırıp napıyorsun. Bu akvaryum ile iyice kafayı yedin tarzındaki sözleri bu tavrını açıkça ortaya sermektedir. Aynı zamanda bir dediği bir dediğini tutmaz. Öbür gün tabi uğraş oğlum sen uğraşmaktan zevk alıyorsun tabii güzel birşeydir diyerek tüm kırgınlığınızı alır. Aynı zamanda ne desem ne ihtiyacım olsa işini bırakıp koşup gider sağolsun Allah onu başımızdan eksik etmesin pardon:gif. İlk söylediği söz "Yuh bu ne! Çok abartma" idi. Akvaryumun olduğundan büyük gösterdiği doğru. Fakat ne yapsam artık babamın kafasındaki bu düşünceyi değiştiremezdim. Benim istediğim akvaryum ise çok büyüktü. Zaten başka bir akvaryum almayı sevgilime izah edemezdim. Binbir uğraş ile beni mutlu etmek için aldığı akvaryumu beğenmiyorum sanacaktı(ki öyle:D). Böylece benim 406 litre hayalim sönüp gitti... Ey sevgili; Sebebimsin diye boşuna dememişler. Herşeyin sebebi sensin hepsi senin yüzünden :motz:. Yinede seni çok...:yun:

Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Şuanda akvaryumu kullanmama sebebimi babamın verdiği tepkiye kızdığımı söyleyerek açıklıyorum. Ancak 406 litre almam şuan için imkansız. Bu akvaryumu kurarsam içime sinmeyecek. Onun için ayrıca sehpa, filtre, taban ve ışık almam gerekecek. 2 ay sonra sıkılıp daha büyüğünü isteyeceğimi biliyorum. İçime sinmeyecek birşey de yapmak istemiyorum. Sizden yardım bekliyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl yapmalıyım? Taşırken düşürüp kırmak aklıma geldi ama kıyamadım onu söylemeyin :F. Şuanda 36 litre bitkili akvaryumum ile devam ediyorum.
    Saygılarımla...

Heliak, ozgun_cyprus, zgrkaralar ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: Kızdan Arkadaşımdan Hediye Gelen Akvaryum - Abilerimden Öğütler Bekliyorum

Egemen, sana öncelikle yukarıdaki esprili ve bir o kadarda sürükleyici yazı için teşekkür ediyorum.Sadece kum takviyesi yaparak ve 36 lt.nin ekipmanlarınıda kullanarak yeni akvaryumu geçicide olsa kurmanı öneirim ki kız arkadaşınında gönlü hoş olsun.Bir müddet sonra buda yetmiyor diyerekten 406 lt.yi alırsın.Allah kolaylık versin.

E.Özdemir bunu beğendi.
  3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: Kız Arkadaşımdan Hediye Gelen Akvaryum - Abilerimden Öğütler Bekliyorum

Bu akvaryum hobisine bende sevgilim aracılığı ile başlamıştır, sonuçta 15 litreden başladım 60 litre şimdi 120 yakın zamanda belki tonlara kadar çıkabileceğimi düşünüyorum, şu anda 3 akvaryumda bende duruyor, biz ayrıldık uzun zaman oldu yeni biri ile birlikte hatta ama o küçük akvaryum hala benimle. Ama düşüncemiz vardı ben o küçük akvaryumu ona verecektim. Benim sevgilimle konuştuğum tek konu akvaryum olabiliyor bazen. Onunla birlikte gezdik neredeyse tüm akvaryumcuları yeni akvaryum aldığımda gelip kuruluma yardım ederdi. Onada bulaşmıştı hobi ama artık onu bile kaybetmiştir, eğer ilişki devam etse şu anda onun bana aldığı akvaryumu ona verip yaklaşık 10 watt gün ışığı ile çam, zeytin ve limonun kısa kökleri ile düzenlenmiş tabanda siyah hagen olan, ek ilave olarak sadece misket gübre kullanılacak, hergün 1 lt civarı su değişiminin yapılacağı erkek lepisteslere ev sahipliği yapacaktı. Ama nerden nereye, eskiden dost olduğumuz, fazla görüşmesekte tanıdığım arkadaşımla çıkmaya başlayınca herşeyi bir kenara attım. Ama yinede o akvaryumu atmam, ilerde yiğenime olmadı bir başka küçük hobiciye hediye etmek istiyorum. İçinde 1 balık olsun ama yinede o akvaryumu kullansın. :)

E.Özdemir bunu beğendi.
  4. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Teşekkür ederim Metin Abi. Dış filtre olmadan sadece iç filtre 123 litre akvaryum sağlıklı olur mu?. Doğuş, böyle şeyler konuşmak bile insanın içini burkuyor. Uzun bir ilişki sonlanmışsa insan kendini boşlukta hissediyor. Herşeyini paylaştığın sırdaşın, en kötü durumlarında senin yanında olan yoldaşın birden kayboluveriyor. Zaten gidebiliyorsa seni sevmiyordur. Beni sevmeyen birisi ile bir yola baş koymayı hiç istemem. Beni sevdiğini biliyor ve en zor anlarımda bile yanımda oldu. Abim bile yanımda olamazken o oldu. 10 gün önce 2. senemiz doldu. Allah sonumuzu hayır etsin :D

5. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Egemen gerçekten zor bir dönem, bir çoğumuz o yaşlarda bu tür olumsuzluklarla karşılaşmışızdır.ama yinede herşeyde bir hayır vardır diye düşünmek lazım.Sende fazla sıkma kendini zaten seviyorsa kendisi döner. Ununtma ki ne kadar geriye bakarsan o kadar ileriyi görebilirsin.

6. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Bende hobiye kız arkadaş vasıtasıyla daha doğrusu fikir aşılanmasıyla başlayanlardanım. 136 Lt çokta küçük sayılmaz. Şimdi ki akvaryumunu, hediye gelen akvaryum aktar. Daha sonra istediğin akvaryumu yaparsın. Kimse de üzülmez. Kolay gelsin.

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Sen bizim durumumuzu ah bir bilsen; ama sen mutluysan oda mutluysa asla bırakma asla. Her gün şunu düşün yarın ayrılacakmış gibi ona sahip çık ve koru. İnşallah dahada çok mutlu olursunuz. Evet böyle şeyler oluyor, bende yaşadım anladım. İlk gün o sinirle eski sevgilimin yeni sevgilisini görsem boğardım. Ciddi ciddi bunu yapardım ama artık onlar için bile hayırlısı olsun, mutlu olsunlar diyebiliyorum. Ama yinede birşeyler istiyor insan ama ne fayda zaman herşeyin ilacı. :)

METİN SUVAR bunu beğendi.
  8. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Abi naptın ya biz ayrılmadık sadece örnek verdim :D. Mutluyum Doğuş, Ayrılınca üzülür müyüm üzülürüm.Fakat asla arkasından koşmam. Zaten o beni bırakamaz ayrılırsak ben bırakırım. Neyse böyle konulara girmeyelim :). Burak abi dediğim gibi yeni mobilya ışıklandırma taban filtre gerekecek. 2 ay sonra 406 litre için tekrar filtre ışıklandırma mobilya. Masraf fazlalaşacak.

9. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Özür dilerim hatlar karıştı galiba,Doğuş a yazacaktım ama yanlışlık oldu.Allah mutluluğunuzu daim etsin.

LostRua bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş