1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kaç santime kadar balıkları yavru sayarız.?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde tembered tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    1.Arkadaşlar küçük bir sorum var kaç santime kadar balıkları yavru balık sayarak yavru yemi vermeliyim kaç santimden sonra normal olarak her yemi verebilirim balıklarıma (balıklar:tetra türleri+plati+çöpçü.) yardımlarınızı bekliyorum .
    2.80 lt akvaryuma jebo-825 dış filtre alacağım sizce uygunmudur akvaryumum için bu filtre nasıl bir filtredir.kalitelimi yoksa işe yaramazmı dersıniz yorumlarınızı bekliyorum.

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: kaç santime kadar balıkları yavru sayarız.?

Hüseyin, saydığın balıkların normal boyutları zaten maximum 4 cm. 2 cm olanları yavrudur ama çöpçüler için geçerli değil tabi, 1 cm olanları yavru sayılabilir corydoras türleri için. Tetralar için de geçerli corydoraslar için söylediklerim. JEBO alma derim. Kuzenimde var, ses problemi olan bir dış filtre, 100 TL yi gözden çıkarmışsın anladığım kadarıyla filtre için, Tetratech 600 'ü incele. Kullandım uzun bir süre, harika bir motor. Yada ikinci el atman F4 al derim.

3. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

ses sorunu derken milinde sıkıntı oluyormuş bazılarında onlarda degişince sıkıntı olmuyormuş acaba yiğen sizin değiştirdimi milini bu konu hakkında bir fikrin varmı erman abi

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Değiştirmedi, aynı odada yatmıyor akvaryumla, sıkıntı yok ama misafirliğe gidiyoruz bazen, mecburen o odada uyumak zorunda kalıyoruz, fişini çekiyorum vallahi sabaha kadar. :D O derece sesli. Hava motoru yanında yataşş 'ın Ş si kalıyor. :D

5. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

ddd düşünmem gerekiyor değiştirmesi işe yarar bence bir denesin:) yataşşşşşşşşşşşşşş...

6. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan

Kendi adıma Jebo 829 kullanıyorum. Şayet doğru bağlanır ve içindeki hava güzelce alınırsa çokta ses yaptığını düşünmüyorum. Yalnız şunu da belirtmeden geçmeyeyim debi belirtildiği kadar değil ve zaman içerisinde de düşüyor. Bilginize...

Sayfayı Paylaş